Ви знаходитесь: Головна / Новини / Звільнили скандального заступника начальника поліції Тернопільщини

Звільнили скандального заступника начальника поліції Тернопільщини

Кілька тижнів тому, громадські активісти, які входять до атестаційної комісії, висунули ультиматум. Вони продовжать працювати у комісіях за умови, що двоє заступників Олександра Богомола – Олег Ляхович та Казимир Попіль –  будуть звільнені. Сьогодні стало відомо, що останній уже без роботи.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області

«Було призначено службове розслідування, воно проводиться. Попіль Казимир Ярославович, за результатами попередньої атестації, рішення, які були прийняті апеляційною комісією, звільнений із займаної посади. Зараз призначений т.в.о. заступника начальника слідчого управління. Але вчора до мене поступило офіційне звернення від прокуратури області про вручення Попілю Казимиру Ярославовичу підозри за частиною першою статті 262 та частиною першою статті 263 ККУ, це викрадення боєприпасів та незаконне їх зберігання».

Йдеться про знайдені у лютому під час обшуків НАБУ вдома у слідчого патрони та гранату РГД-5. Наразі, звільнений заступник перебуває у відпустці, після повернення йому вручать підозру у вчиненні злочину та буде обрано запобіжний захід. Що ж до ще одного заступника – Олега Ляховича, він поки залишається працювати.

ІВАН КОВАЛИК, активіст ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини», член атестаційної комісії

«Цей заступник Ляхович Олег Михайлович, він не проходив процес переатестації, тому що його посада є розатестована. Якраз по цьому питанню хотілося б отримати роз’яснення в загальному. Що в подальшому буде з цими людьми, коли вже сформуються постійні штати?».

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області

«Наказ про проведення атестації не передбачав атестацію державних службовців, не атестованих працівників і вільнонайманих працівників. При затвердженні постійних штатів, всі працівники будуть перепризначатися на посади. Тобто, це ще один процес перепризначення і, я думаю, що поліцейська комісія і процес перепризначення якраз також буде вже виважений і всі моменти будуть враховуватися».

На сьогодні конфлікт між активістами і керівництвом Нацполіції в області вичерпаний. Обидві сторони сподіваються, що далі робота буде більш конструктивною. Адже, на черзі, третя хвиля атестації, на яку чекає близько півтори тисячі працівників поліції. Нагадаємо, під час двох попередніх атестували 125 співробітників 1-ї та 2-ї категорій. З них: 17 – підлягають звільненню, а 21 співробітник – підлягає пониженню у посаді.

ІВАН КОВАЛИК, активіст ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини», член атестаційної комісії

«Частина людей, які займали нормальні, досить високі посади заступників і начальників райвідділків, навіть, близько не відповідали тому рівню знань, який мав бути. Щоб ви розуміли, були такі випадки, коли рівень заступника начальника райвідділку був нижчим того рівня, який мала патрульна поліція, яка працює просто на дорозі, а це людина, яка має набагато більші функціональні обов’язки, набагато більшу відповідальність».

Наразі, у відомстві заявляють про майже чотири десятки вакантних місць на посаду слідчих. Умови відбору вже можна знайти на сайті обласної поліції. Заяви прийматимуть до 6 жовтня включно. А чималою мотивацією має стати заробітна плата у розмірі 10 тисяч гривень.

атесОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області

«На посаду слідчого обов’язковими вимогами є вища юридична освіта, відмінне знання кримінального законодавства. Під час конкурсу кандидати пройдуть тест на знання законодавчої бази, на здатність до аналітичного мислення, пройдуть перевірку стану здоров’я, фізичну підготовленість, а також співбесіду з поліцейською комісією».

Вже після третьої хвилі атестації затвердять постійний штат працівників поліції. А поки вона триває, жителів області закликають надавати інформацію про негативні дії працівників поліції. Уся вона буде детально вивчена. При необхідності атестованих відправлятимуть і на поліграф.

 

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top