Ви знаходитесь: Головна / Новини / Розгляд справи за позовом екс-заступника прокурора області знову перенесли

Розгляд справи за позовом екс-заступника прокурора області знову перенесли

До розгляду справи по суті за позовом екс-заступника прокурора області знову так і не взялися. Нагадаємо, Іван Антюк вимагає в позовній заяві до Генпрокуратури, визнати частково незаконним та скасувати наказ про звільнення, поновити на посаді та виплатити заробітну плату за час вимушеного прогулу. На черговому засіданні спершу долучили додаткові документи зі сторони обласної та Генпрокуратури. А згодом задовольнили клопотання позивача, щодо перенесення засідання.

АНДРІЙ ОСТАШ, суддя

«Клопотання про отримання інформації, оскільки він звернувся з адвокатським запитом, в порядку передбаченим Законом про адвокатуру та адвокатську діяльність, в якому просив надати для ознайомлення всі без виключення матеріали, на підставі яких проведено службове розслідування за фактом причетності працівників органів прокуратури до вимагання та отримання неправомірної вигоди, за результатами якого зроблено висновок, затверджений 13 липня. В тому разі, якщо такі документи дійсно містять інформацію з обмеженим доступом, що не стосується прийняття рішення про скасування дисциплінарного стягнення до Антюка, надати для ознайомлення такі матеріали в частині тої інформації, доступ до якої не обмежений».

Представники відповідача, а саме обласної та Генпрокуратури, були проти такого клопотання. Адже, як вони зазначили: усі відомості в матеріалах службового розслідування відносяться до документів для службового користування.

МАРІЯ СВАЧІЙ, представник ГПУ і прокуратури області

«Ваша честь, ми заперечуємо проти клопотання. Вважаємо, що це немає на даний час ніякого відношення до предмету чи підстав розгляду справи. Відповідач надав суду докази, які вважав, що підтверджують правомірність його дій, щодо надання наказу про звільнення позивача з посади та з органів».

Однак, позивач наполягав на своєму.

ІВАН АНТЮК, екс-заступник прокурора Тернопільської області

«Буде категорично невірно досліджувати лише один висновок службової перевірки, тому що він, очевидно, ґрунтується на якихось матеріалах. Більше того, познайомившись з цим висновком після минулого судового засідання, я там побачив значну кількість категоричних висновків. Тобто, таких, як: Антюк, тобто я, вступив у злочинну змову, вимагав грошові кошти, отримав грошові кошти в чиїхось інтересах  і так далі, і тому подібне. На основі чого зроблені такі категоричні висновки, які в подальшому потягнули за собою моє незаконне, на мою думку, звільнення?».

Оскільки, левова частка у висновку службового розслідування складається із матеріалів кримінального провадження, їх наразі досліджувати, за Законом про таємницю досудового слідства, не можна. Однак, суд задовольнив клопотання про перенесення засідання, аби позивач ознайомився із долученими документами та відповіддю на адвокатський запит. Розгляд справи по суті мають провести в п’ятницю, 16 вересня. Також перенесли засідання і у справі за аналогічним позовом екс-заступника прокурора Тернополя Володимира Соколишина.

ВОЛОДИМИР СОКОЛИШИН, екс-заступник міського прокурора

«Я вже ознайомившись з матеріалами кримінального провадження порядку статті 290 КПК України, мною даного факту встановлено не було. І, взагалі, будь-яких відносин позаслужбових, стосовно даного кримінального провадження, з Антюком, з Хоменком чи з Сідоровим – я не мав і вони не підтверджуються матеріалами кримінального провадження, а тому в мене буде клопотання повторно витребувати матеріали службового розслідування».

Однак, як і в попередньому випадку, суд оголосив перерву лише на кілька днів, аби позивач ознайомився з долученими, представниками прокуратури, документами. А клопотання про матеріали службового розслідування залишив без розгляду. Наступне слухання має відбутися вже у понеділок 19 вересня.

 

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top