Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Театральний фестиваль триватиме у Тернополі 9 днів

Театральний фестиваль триватиме у Тернополі 9 днів

Театри зі Львова, Івано-Франківська, Рівного, Чернівців, Києва, Коломиї та Луцька тішитимуть тернопільських театралів своїми виставами із 17-го по 25-те вересня. Саме в цей час тернопільський драмтеатр проводитиме чотирнадцятий фестиваль «Тернопільські театральні вечори. Дебют». Цьогоріч його мають кому присвятити.

 ОЛЕГ МОСІЙЧУК, головний режисер Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка

 «Тут, якраз цьогоріч, у нас така річниця, що 10 років, як не стало Михайла Якубовича Форгеля, який відновив, після Курбаса вдруге, «Тернопільські театральні вечори» і, я гадаю, що це такий мистецький тиждень – це буде пам’ять в його честь, це приїдуть ті, кого, власне, він на цих фестивалях, яким показав наш фестиваль, шлях в режисуру, шлях в професію».

Репертуар фестивалю підбирали ретельно, розповідає Олег Мосійчук. Каже, чимало труп погодились приїхати в Тернопіль і виступити на нашій сцені. Але, на жаль, забезпечити артистів усім необхідним, наш театр собі дозволити не може.

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, головний режисер Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка

 «Київські театри всі дали згоду – ми їдемо. Ми їдемо до вас. Розумієте? Починаючи від театру Франка і закінчуючи Молодим. Але, коли справа стосується того, що, ну, якісь певні речі, то там виникає у них щось, то тут. Знову ж таки, все впирається в фінанси».

БОРИС РЕПКА, в.о. директора Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка

«На сьогоднішній день, наприклад, я ще не маю взагалі нічого, що стосується фінансів – скільки нам дадуть і чи дадуть. Обіцяють. А сесія буде 21-го вересня, а фестиваль ми починаємо 17-го вересня. То як ми маємо ці кошти, які мають бути підтримані на сесії, ми маємо отримати 17-го вересня. От в цьому є таке непорозуміння».

Борис Репка зізнається, таке вже бувало. Виходили із ситуації своїми силами. Під власну відповідальність та завдяки дружнім зв’язкам, домовлялися, наприклад, із готелями про співпрацю в борг. Розпочнуться ж «Театральні вечори» прем’єрою від тернопільських артистів. Режисер В’ячеслав Жила запевняє, буде цікаво, адже ставлять  трагікомедію «Слава Героям» Павла Ар’є – молодого львівського драматурга.

В’ЯЧЕСЛАВ ЖИЛА, режисер Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка

 «В сучасній лікарні, в одній палаті зустрічаються два ветерана. Один – ветеран радянської армії часів 2-ї світової війни, другий – ветеран армії УПА Другої світової війни. Багато перепитій, багато спогадів. Важкі долі з одної сторони і з другої, відкривають багато проблем нашого суспільства, але разом з тим викривають сьогоднішній стан нашої держави».

Режисер додає, цікавою «родзинкою» цієї вистави є те, що головних героїв грають молоді актори. В наступні дні виступатимуть гості.

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, головний режисер Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка

 «Будуть прем’єрні вистави. В нас, саме в період фестивалю, відбудеться прем’єра «Ромео і Джультта» Львівського театру в постановці Вадима Сікорського. Вистава «Баба Пріся» – сучасна українська народна трагікомедія в постановці заслуженого діяча мистецтв України Олексія Кравчука. Така спільна робота. Це роботу представляє Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки, але головні виконавці там ще і з театру Курбаса».

Триватимуть «Тернопільські театральні вечори» до 25-го вересня. Глядачів запрошують на перегляд вистав з 17-го щодня о 19-й годині. Вартість квитків від 30-ти до 60-ти гривень.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top