Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни також формуватимуть бюджет

Тернополяни також формуватимуть бюджет

Куди і на що витратити бюджетні кошти відтепер вирішуватимуть не лише чиновники у міській раді, а й пересічні тернополяни. Наш обласний центр долучається до впровадження «Громадського бюджету». Тобто, вже з наступного року, частину грошей з міського кошторису спрямують на пропозиції та ідеї тернополян.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Є відповідне рішення сесії міської ради, яким передбачено, що вже починаючи з 2017 року в бюджеті міста ми будемо закладати кошти, орієнтовно це  в межах 5 млн. грн., які підуть на ті проекти, які подасть громадськість міста Тернополя. Питання, які стосуються конкретного двору, питання, які стосуються якогось комунального об’єкту, скажімо школа, садочок чи парк, чи будь-що інше. Але все залежить від того, на скільки будуть ініціативні наші тернополяни».

Головне, ідею на фінансування з бюджету оформити у проект та надіслати його на розгляд. Зробити це можна буде вже з початку жовтня.

 КАТЕРИНА БОРИСЕНКО, менеджер «Громадського проекту» ГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень»

«Люди оформляют свои идеи в виде проектов по улучшению жизни города. У нас есть определенное количество тематики, о которых мы будем говорить. Часть из которых вы можете себе оставить. А часть из которых допустим для вашего города не актуальна. Люди разрабатывают проектную заявку по принятой форме. А далее подают ее в те самые строки, когда у вас стартует конкурс. То есть, с первого числа они подают заявки либо в печатном виде, либо в электронную систему на прямую, авторизируясь и работая буквально у себя дома с дивана».

Після чого, спеціальна комісія, з представників міської ради, депутатського корпусу та громадськості, розгляне подані заявки та відбере найкращі. Далі слово за мешканцями, які шляхом голосування підтримають найдоцільнішу, на їхню думку, ідею. Більше про процедуру подачі заявок та їх оформлення, повідомлять пізніше, а також розмістять інформацію на сайті міської ради. До слова, пропонувати проекти для «Громадського бюджету» зможуть виключно мешканці міста, які зареєстровані та проживають у Тернополі.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top