Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернопіль з’їхалися велосипедисти з усієї країни
У Тернопіль з’їхалися велосипедисти з усієї країни

У Тернопіль з’їхалися велосипедисти з усієї країни

Більше двох сотень спортсменів з 19 міст країни взяли участь в осінньому чемпіонаті та велосипедних перегонах пам’яті Володимира Філіпенка. Ці змагання в Тернополі вже стали традиційними, вони відбулися вдвадцятьдруге.

ОЛЕКСАНДР БІРЮКОВ, голова оргкомітету, голова обласної Федерації велоспорту

«Філіпенко Володимир Степанович виконав норматив майстра спорту в 1956 році, перший майстер спорту з велоспорту на Тернопільщині. В свій час, коли працював тренером, підготував більше 20-ти майстрів спорту, в тому числі  і мене. Після його смерті, його друзі, вихованці започаткували такий меморіал, який є одним з найкращих в Україні».

Перші три дні змагання проходили на Чернівецькому шосе, де змагалися у індивідуальній, груповій та командній гонках. Останній етап: критеріум, відбувся в центрі міста, біля Майдану Волі.

ОЛЕКСАНДР БІРЮКОВ, голова оргкомітету, голова обласної Федерації велоспорту

«Велоперегони «критеріум» – де учасники здобувають боніфікаційні секунди, які потім враховуються для визначення їхнього місця. Змагання є рейтингові, учасники здобувають залікові очки для зарахування в подальшому в збірну команду України на наступний рік. Таким чином йде дуже напружена боротьба. Родзинкою цього заходу є, що найстаршому учаснику – 16 років, це по великому рахунку майбутнє велосипедного спорту України бачимо сьогодні в Тернополі».

Близько двадцяти спортсменів, за словами Олександра Бірюкова, представили і Тернопіль.  Для одинадцятирічної Лілі, такого масштабу перегони – перші, але не останні, каже, хоче бути кращою, як її старша сестра, майстер спорту – Наталія Кромпець.

 ЛІЛЯ КРОМПЕЦЬ, учасниця велоперегонів

«Рівняюся на неї, вона як майстер спорту багато вже кубків має, медалей. Була відібрана і на Олімпіаду, але було важко, там вибирали між ними».

Не задумується і над тим, про який велосипед мріє:

ЛІЛЯ КРОМПЕЦЬ, учасниця велоперегонів

«Як в моєї сестри: грубі колеса і він високий має бути».

Доки одна вікова категорія спортсменів бере участь в перегонах, інша – не байдикує. Хлопці та дівчата готуються до свого заїзду на станках. Аби не заважати майбутнім переможцям, спілкуємося з ними на ходу. Кажуть, аби досягнути велику мету, готові жертвувати, навіть, канікулами.

 ЯН ТЕРЕЩЕНКО, учасник велоперегонів

«В школі були канікули, а тут – ні. Кожний день на велосипеді. Я хочу виграти Чемпіонат світу і Олімпійські ігри. – Плануєш брати участь і у «Тур де Франс»? – Звісно. Я планую його виграти, а не брати участь».

Тренер хмельницької команди, яку представляє Ян каже, такі амбіції вже підкріплені результатами.

ВІКТОРІЯ КОНДРУТ, заслужений тренер України (м. Хмельницький)

«Летом были соревнования, основной чемпионата Украины и он с ребятами в первом составе, они ехали с Николаевом, и он был первым в раздельном старте и вторым в групповой гонке».

Що ж до переможців на велоперегонах у Тернополі, то серед юнаків ним став – Данило Шерешков, а серед дівчат – Ольга Кулинич. Командні змагання виграли вихованці Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного та  Миколаївського вищого училища фізичної культури.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top