Ви знаходитесь: Головна / Новини / Активісти та експерти намагаються пожвавити процес децентралізації

Активісти та експерти намагаються пожвавити процес децентралізації

Досвід від впровадження реформи децентралізації, бюджети до об’єднання громад та після, а також проблеми в процесі зміни місцевого самоврядування стали ключовими питаннями тематичного форуму. Громадські активісти, представники міськради, експерти та звичайні мешканці міста взяли участь у форумі «Реформа місцевого самоврядування, проблеми та перспективи».

ЮРІЙ СЕРЕДА, експерт ВГО «Інститут республіка»

«Ми проводимо ряд заходів на території всієї України, де фактично, моніторимо, як проходить процес децентралізації, як проходить реформа місцевого самоврядування. Зустрічаємося з представниками політичних партій, зустрічаємося з представниками органів місцевого самоврядування, органів місцевої влади, закликаємо небайдужих активних громадян, включаємо інші громадські організації, для того, щоб процес децентралізації влади в Україні просувався якомога активніше».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Думаю, що найкращим прикладом розвитку місцевого самоврядування є, напевно, Середньовіччя. Коли в Середні віки Європа задихалася від епідемій, від воєн, єдине, що тоді підняло Європу з колін – це Магдебурзьке право, яке почало давати можливість розвиватися потужним містам. Тоді «міста-фортеці» автоматично перетворилися на потужні «міста-центри», які ставали ринками, які створювали торгові місця, які створювали ремесла і розвиток і промисловості, і міст в цілому. Я думаю, що сьогоднішній етап в Україні також можна порівняти до етапу Середньовіччя. Нарешті починає відроджуватися самоврядування в Україні, процес децентралізації».

Чи не найбільше питань виникає до фінансової децентралізації. Чи зможуть громади самі себе забезпечувати. Адже окрім державних субвенцій та 60% ПДФО вони отримують чимало додаткових видатків.

ЮРІЙ СЕРЕДА, експерт ВГО «Інститут республіка»

«Будуть бюджети об’єднаних територіальних громад, буде формуватися рада об’єднаної територіальної громади, до якої ввійдуть, як представники сіл, селищ, а саме  старости, вони ввійдуть до виконкому ради ОТГ, так  і депутати з міста. І якщо об’єднається достатня кількість сіл або селищ навколо міста, то у представників сіл, селищ реально впливати на роботу ради ОТГ і саме так встановлювати місцеві податки і збори».

Заходи такого формату проходять паралельно в багатьох інших містах України. А 28 жовтня в Києві відбудеться загальнонаціональний форум.

РУСТАМ ЕРГЕШОВ, координатор всеукраїнської ініціативи «Активна громада», організатор заходу

«Де будуть депутати Верховної Ради, представники Кабміну, ми будемо говорити там про проблеми знизу, які ми сьогодні обговоримо, і передавати їм, які законопроекти потрібно буде доприймати або в другому читанні  прийняти, а таких дуже багато».

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top