Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернопіль з’їхалися борці зі всієї України

В Тернопіль з’їхалися борці зі всієї України

Ще більше команд та ще більше учасників. Майже півтори сотні борців з різних куточків країни вкотре з’їхалися в Тернопіль, аби  взяти участь у турнірі з вільної боротьби «Тернове поле».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«В тому числі є команда з Ізраїлю, тобто, це вже є міжнародний турнір. Дуже приємно, що з кожним роком у нас стає все більше учасників змагань, ще більше вони хочуть їхати в Тернопіль, це означає, що піднімається рівень і престиж цього турніру. А ми зі свого боку розраховуємо, що не тільки будуть приїжджати гості, а й що й наші вихованці будуть все більше вдосконалюватися, ставати чемпіонами України, отримувати звання «майстрів спорту».

Покласти суперника на лопатки та стати «майстром спорту» мали можливість учасники турніру. Адже, він один з небагатьох в Україні, який відкриває дорогу молодим спортсменам до цього омріяного звання. Більше того, на думку одного з організаторів, серед борців без сумніву є олімпійська надія України на наступній Олімпіаді в Токіо.

СЕРГІЙ ЦИМБАЛ, організатор змагань

«Після Олімпіади, яка відбулася в в Ріо-де-Жанейро, змінилися правила проведення змагань, змінилася форма суддівська. На наших змаганнях відновлюється збірна команда України на майбутній чотирирічний олімпійський цикл до наступної Олімпіади, яка відбудеться в Токіо».

Тернопільщина виховала не одного чемпіона. Наш Тарас Маркович є чемпіоном Кубка України та призером чемпіонату Європи серед юніорів у ваговій категорії 57 кг. Про суперників каже:

ТАРАС МАРКОВИЧ, учасник змагань (м.Тернопіль)

«В других категоріях, не в моїй, то сильні. А в моїй цьогоріч не дуже сильні. Тут є Василь Шуптар, він є призером Європи, перших Європейських ігор в Баку, 2015 року, досить сильний спортсмен. І також він призер цьогорічного чемпіонату світу в категорії 61 кг, він один із сильніших борців на цьому турнірі».

Надія України та Тернопільщини на наступних Олімпійських іграх – Василь Шуптар з Теребовлі. За кілька хвилин і свого суперника переміг і з нами встиг поспілкуватися.

ВАСИЛЬ ШУПТАР, багаторазовий призер України та світу з вільної боротьби

«Я в збірній України вже 4 роки, я вже був третій на Європі, 3-й на Європейських іграх і 3-й на Чемпіонаті світу».

Остання Олімпіада в Ріо стала для України найгіршою за всі роки по кількості нагород. Запитуємо у Василя, що потрібно аби наступна, в Токіо, не стала такою ж.

ВАСИЛЬ ШУПТАР, багаторазовий призер України та світу з вільної боротьби

«Якщо буде фінансування, буде вже з чого вибирати. А то хто має, хто не має, не можуть поїхати на збори, зібрати гроші на змагання. Треба ж і закордон виїжджати. Хто спонсорів, хто тренера, хто чуть-чуть збірна, якщо в збірній, хто як може, так і шукає».

СЕРГІЙ ЦИМБАЛ, організатор змагань

«На жаль баз нема. Одна-єдина олімпійська база – це Конче-Заспа під Києвом, на якій тренеруються всі спортсмени України, а має бути для кожного виду спорту окрема олімпійська база, точніше, місце для проведення навчально-тренувальних зборів. Нема в нас фінансування, хоча вільна боротьба – це олімпійський вид спорту».

В основному, каже Сергій Цимбал, збірна України формується вже після чемпіонату України, який відбудеться 25-27 листопада в м. Бровари, Київської області.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top