Ви знаходитесь: Головна / Новини / Держава знову частково фінансує утеплення

Держава знову частково фінансує утеплення

Ще в липні Уряд додатково спрямував 100 млн. грн. на допомогу населенню в утепленні житла. З 6 жовтня програма «теплих кредитів» знову почала діяти і за 7 днів, видали 70 кредитів, кажуть в облдержадміністрації. Нагадаємо, тернополяни, які візьмуть участь у програмі кредитування на утеплення, отримають від держави безповоротну фінансову допомогу у розмірі 35% від суми залучених кредитних коштів.

СОФІЯ БЛИЗНЮК,  заст. начальника управління ЖКГ Тернопільської ОДА

«109 кредитів перебуває на черзі,  за якими буде прийняте рішення: видавати чи не видавати кредити. В області, з кредитами працює «Ощадбанк» та «Укргазбанк». Кредити видаються всім однакові, під 35%. Якщо попередньо ми мали градацію, під 20%, 40%, також мали для субсидіантів, то зараз маємо тільки 35%, 35% видається від тіла кредиту».

Однак, є обмеження, ця сума не має бути більшою, ніж 12 тисяч гривень. Не змінними залишилися умови надання теплих кредитів для ОСББ. Від 40 до 70% кредиту може профінансувати їм держава.

СОФІЯ БЛИЗНЮК,  заст. начальника управління ЖКГ Тернопільської ОДА

«Якщо в будинку проживає певна кількість субсидіантів, є формула, за якою вираховується: в кого нема субсидій – дається 40%, в кого є субсидії – дається 70%. Там теж є обмеження – не більше 14 тисяч гривень на одну квартиру. Проте, перелік енергоощадного обладнання, яке можна взяти для ОСББ трошки більший. Це є обладнання для ІТП, це є вузли обліку теплової енергії, як багатоквартирних будинків, вузли обліку холодної води. Матеріали для утеплення, термомодернізації будинку».

Найчастіше, каже Софія Близнюк, кредити беруть на заміну вікон чи дверей, в середньому, в розмірі 18 тисяч гривень. І додає, якщо раніше була затримка по відшкодовуванню коштів, то зараз її немає.

СОФІЯ БЛИЗНЮК,  заст. начальника управління ЖКГ Тернопільської ОДА

«Ми маємо 7-ме місце по Україні, по видачі теплих кредитів. За період 2015-16 років, в області взяли кредитів 6180 на суму 107 млн. грн.».

Також в Тернополі діє так звана програма – «70/30». Тобто, 70% вартості проекту термомодернізації оплачує міськрада, а 30 ― самі мешканці.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозбереження управління ЖКГ міської ради

 «В минулому році в даній програмі прийняло участь 9 будинків, цього року кількість бажаючих вже сягнула 25 і по тих кількостях звернень, які ми отримуємо щоденно, ми бачимо, що програма починає бути популярною, про неї спілкуються люди і вона є досить актуальною. Найпопулярнішими заходами є утеплення зовнішніх стін та встановлення в місцях загального користування, заміна вікон та встановлення ІТП погодного регулювання».

Однак, для цього мешканці будинку повинні провести збори та вирішити напрямок утеплення.  Тоді надати проектно-кошторисну документацію. Оскільки, програма діятиме до 2020 року, то в тернополян ще є час подбати про утеплення свого житла.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top