Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Тернопільщині більш, як на 25% зросла заробітна плата

На Тернопільщині більш, як на 25% зросла заробітна плата

Економіка області в 2016 році демонструє тенденцію зростання, яка, за словами Галини Воляник, перевищує загальноукраїнські показники.

ГАЛИНА ВОЛЯНИК, директор департаменту економічного розвитку та торгівлі  ТОДА

«Промисловість більше 7% зростання, сільське господарство близько 5 і будівництво, взагалі, 34% зростання – це дуже багато, це нас тішить, але для наступного року, нам дуже робить велику базу і нам треба буде дуже багато працювати, щоб перевищити ті показники».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Нам вдалося залучити більше одного мільярда гривень в розвиток Тернопільської області. Це є вдалий показник, котрий дає можливість сьогодні реконструювати дороги, будувати 350 об’єктів за рахунок субвенцій на територіальні громади, соціально-економічний розвиток. Найкращі показники сьогодні, це Тернопільський район, Чортківський і Кременецький. Гірша ситуація сьогодні – Монастириський і Підгаєцький».

Також, за даними департаменту економічного розвитку та торгівлі, в області зросла середньомісячна заробітна плата, більше, як на 25%.

ГАЛИНА ВОЛЯНИК, директор департаменту економічного розвитку та торгівлі  ТОДА

«Тішить те, що зростає і індекс реальної заробітної плати на 9,8%. Це співвідношення інфляції і номінальної заробітної плати, що є теж важливо. Восьме і десяте місце по Україні – це є позитивно не характерно  для Тернопільщини, що нас тішить дуже».

Що ж до цьогорічного врожаю зернових, то зібрали на 15% більше, ніж минулого року. Ще кращий результат у цукровій галузі, там, каже Галина Воляник, на 50% збільшено виробництво цукру. Водночас триває спад обсягів виробництва хімічної продукції на більш, як 30%. В основному через перебійну роботу спиртової галузі.

ГАЛИНА ВОЛЯНИК, директор департаменту економічного розвитку та торгівлі  ТОДА

«Бачимо неритмічну роботу. Практично підприємства працюють на склад і працюють на замовлення, які їм спрямовують з Києва. Хоча збережено і виробничу базу, і трудовий ресурс. І готові забезпечити не лише Україну спиртом, а й виходити на зовнішні ринки збуту».

Обговорили на колегії і підсумки оздоровлення дітей влітку. Протягом 2016-го року в таборах відпочили половина дітей області, а це майже шістдесят тисяч. Оздоровити всіх дітей, які належать до пільгових категорій не вдалося, тому що їх кількість складає 70% від загального числа дітей в області.

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник відділу сім’ї та молоді ТОДА

«Але на 100% ми змогли оздоровити дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування понад – 70%, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, а також дітей учасників АТО. Хочу зазначити, що в цьому році в нас відбулося збільшення з обласного бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей. Так, зокрема, цього року було виділено понад 5 млн. 579 тис. Також, практично, вдвічі в порівняні з 2015 роком відбулося збільшення коштів із районних бюджетів, а також частково цього року почали виділяти на оздоровлення та відпочинок дітей об’єднані територіальні громади».

І додає, цього року таборів для відпочинку побільшало, зокрема мовних та денних. Загалом, в області 12 таборів, більшість із них приватні, лише 3 комунальної власності.

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник відділу сім’ї та молоді ТОДА

«В цьому році, нарешті, завершилася судова тяганина за оздоровчий заклад «Гайдарівець», що у с. Кутянка, Шумського р-ну. Його вдалося забрати із приватної в комунальну власність. Ця судова тяганина тривала понад два роки. Там виходить такий парадокс, що власники жодної копійки не виділяють на заклад, на ремонт і в комунальну власність, знову ж таки, його не віддають, заклад занепадав. Але сподіваємося, що наступний рік, спільно із Шумською територіальною громадою, також Шумською районною владою нам вдасться цей заклад повернути до організації, оздоровлення та відпочинку дітей».

В перспективі, наступного року заклад планують відремонтувати та відновити його роботу. Тоді там зможе відпочити майже півтори сотні дітей за одну зміну.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top