Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / На Тернопільщині запровадять «Аграрні розписки»

На Тернопільщині запровадять «Аграрні розписки»

Проект «Аграрні розписки» – одна з можливостей, яка допоможе малим та середнім сільгоспвиробникам збільшити доступ до фінансових та товарних ресурсів. Принаймні така мета її впровадження. Фінансовий інструмент передбачає зобов’язання перед кредиторами за рахунок майбутнього врожаю сільськогосподарських культур.

ВІТАЛІЙ ЛУЙ, Директор департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА

«Безпосередньо контакт фермера з постачальником, який в нотаріуса реєструють «Аграрну розписку» під конкретну заставу майбутнього врожаю. Це дуже хороший і якісний інструмент для дрібних і середніх фермерів, які не мають ні оборотних засобів, ні основних засобів, які можуть бути заставою для банку. А в даному випадку заставою має бути майбутній врожай, який вони зберуть через деякий час. На даному етапі можна і паливно-мастильні матеріали, і насіннєві матеріали, і засоби захисту рослин, і мінеральні добрива, в деяких випадках і живі кошти можна взяти, як фінансування під майбутній врожай».

Всі ризики будуть прописані у розписці, оформленням якої займатимуться нотаріуси. Після чого її внесуть до Реєстру аграрних розписок. Слідкувати за ходом виконання зобов’язань можна в он-лайн режимі, адже реєстр знаходиться у відкритому доступі.

ОЛЕКСІЙ ОМЕЛЯНЕНКО, Керівник Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні»

«В офіційному відкритому Реєстрі аграрних розписок числиться 60 аграрних розписок, 18 з них вже закриті успішно. Це дозволило отримати фінансування більш, як на 189 млн. грн. Є два види аграрних розписок, це товарна – розрахунок відбувається товарами або фінансова, розрахунок відбувається коштами».

Проект стартував у Полтавській області ще на початку минулого року. З вересня 2015 поширився і на Черкаську, Вінницьку та Харківську області. А з 1 жовтня його впровадження торкнеться –Хмельницької, Миколаївської, Сумської та Тернопільської областей.

ОЛЕКСІЙ ОМЕЛЯНЕНКО, Керівник Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні»

«Проект запрацював успішно я вважаю. Приєдналася значна кількість кредиторів, яка готова фінансувати під аграрні розписки. Результатом, я вважаю, є і те, що фермери, які кредитувалися в минулому році повертаються і готові отримати кредитування під аграрну розписку і в наступний сезон».

Наступним етапом впровадження проекту стане відповідне навчання нотаріусів та кредиторів, як правильно працювати за новим механізмом та як оформлювати розписки. Пізніше в кожному районі обіцяють провести навчання фермерів. Більш детальну інформацію стосовно проекту можна знайти на сайті державного підприємства «Аграрні реєстри», agroregisters.com.ua

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top