Ви знаходитесь: Головна / Новини / Учасників визвольних змагань привітали зі святом

Учасників визвольних змагань привітали зі святом

Вітання та слова вдячності за боротьбу та незалежність сьогодні приймали ветерани ОУН-УПА, а з ними і новітні борці за Україну – учасники АТО.  Сивочолі захисники кажуть, з повагою дивляться на своїх достойних наступників.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Рівно 74 роки тому в цей день за розпорядженням проводу ОУН була створена українська бойова організація – УПА, яка стала основою, основою боротьби, армія, яка була справді народною, армія, в яку ніхто не мобілізовував, в яку ніхто не заганяв, армія, в яку хлопці йшли добровільно. Тому народ любив, поважав і допомагав цій армії. На жаль, більшість з них загинули, більшість з них закатовані, по тюрмах, по Сибірах. Комусь вдалося виїхати закордон. Але саме завдяки вашій роботі, вашій боротьбі, ми маємо сьогодні Українську державу. Ми сьогодні маємо синьо-жовтий прапор над Тернополем, над Києвом, ми сьогодні маємо українську мову».

Прагнення незалежності та свободи в українців було завжди. Ігор Олещук розповідає, у кожному відрізку нашої історії були ті, хто наближали народ до утворення власної держави. Він – малолітній в’язень сталінських таборів, про всіх тих, хто боровся за Україну говорить із гордістю.

ІГОР ОЛЕЩУК, старший науковий співробітник історико-меморіального музею політв’язнів

«Ми боролися ще до 54-го року, тобто, ще 9 років після війни. І дякуючи цій боротьбі, ми зберегли українську ідею, ми не допустили до голодоморів, які були на східній Україні, до величезних репресій. І після закінчення вже Другої Світової війни на боротьбу піднялися дисиденти, піднялася наша еліта, наша інтелігенція і це дало можливість в нас в 91-му році великим відсотком проголосувати за незалежну Україну, яка була утворена».

Обов’язком вже наступного покоління стало – зберегти її незалежність. Новітніми борцями, старше покоління запевняє, пишається.

ІГОР ОЛЕЩУК, старший науковий співробітник історико-меморіального музею політв’язнів

«Наша молодь проявляє велику героїчність і це авторитет в світі».

БОГДАН БУТКОВСЬКИЙ, боєць «Дніпро-1»

«Захисником я став у вересні 2014 року, коли вперше попав в район Донецька, це селище Піски. Моя перша ротація одразу на фронт, в гарячу зону, на передок. Деколи, навіть, сумуєш за тими часами, але реально захист Вітчизни не тільки там, він також тут, тому що в нас крім зовнішнього ворога є багато внутрішніх».

І молодих, і старших захисників України міський голова Сергій Надал відзначив подарунками та словами вдячності. Під кінець всі разом заспівали про те, чого найбільше прагнуть…

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top