Ви знаходитесь: Головна / Новини / Хори зі всієї області славили піснями Господа

Хори зі всієї області славили піснями Господа

Хори зі всієї області славили піснями Господа. Під патронатом греко-католицької церкви в Тернополі відбувся обласний фестиваль-конкурс духовної музики «Тебе оспівуємо, Тебе благословимо».

о. РОМАН ВАВРУХ, декан м. Тернопіль, член журі конкурсу

«Піснею, як каже Іван Золотоустий, що той, хто співає церковні пісні, той двічі молиться. Тож ми маємо таке бажання, таку мету цього заходу, щоб Господь, сам Він був прославлений у цьому фестивалі-конкурсі «Тебе оспівуємо, Тебе благословимо» в нашому місті, тут зараз, в нашій філармонії».

Вперше, однак, організатори сподіваються, не востаннє, в Тернополі відбувся обласний конкурс духовної пісні. Участь у ньому взяли 25 хорів.

ВАСИЛЬ КОЧІЙ, заслужений діяч мистецтв України, ініціатор конкурсу

«Нам вдалося зібрати стільки людей сьогодні, ми дуже раді, ми, навіть, не сподівалися, що приїде стільки хорів. До вчора хори телефонували і хотіли приїхати. Духовність – основа буття українського народу, саме духовність дала українству вижити на довгому історичному шляху до незалежності. Довгі роки наш народ зберігав і доніс до сьогодні великі духовні скарби надбані і примножені поколіннями».

Одна з умов конкурсу, каже Василь Кочій, твір українського композитора. Адже, зазначає, саме наші творці внесли найбільшу лепту в скарбницю світової духовної музики.

ВАСИЛЬ КОЧІЙ, заслужений діяч мистецтв України, ініціатор конкурсу

«Саме в наш час, час великих соціальних змін, гострих протиріч, коли в суспільно-політичному житті держави відбуваються великі зміни, ми повинні формувати в душі кожного українця не підсвідомий патріотизм, а духовно осмислений, який би прищеплював любов до держави, нації, мови, символіки, культурних та духовних цінностей та й, взагалі, мистецтва в цілому».

Члени журі конкурсу пообіцяли суворо не судити, адже це аматорські хори, переважно церковні. Врешті, найвище оцінили хор «Глорія» із Бережан.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top