Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Багатоквартирні будинки Тернополя хочуть обладнати тепловими лічильниками

Багатоквартирні будинки Тернополя хочуть обладнати тепловими лічильниками

У Тернополі  багатоквартирні житлові будинки мають намір обладнати лічильниками тепла. Гроші на це нещодавно на сесії  виділила міська рада.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Перший раз це було виділено ще на сесії, яка відбулася наприкінці серпня. Тоді було на 2 мільйони гривень. На черговій сесії було виділено ще 2 мільйони гривень. Тобто, на 4 мільйони гривень ми плануємо закупити лічильників тепла для багатоквартирних житлових будинків. Зараз проводяться проектувальні роботи, тобто, вивчили 11 типів різних будинків, які є в Тернополі, під ці будинки замовляється спеціальна проектна документація, спеціальне обладнання, і вже, починаючи з листопада,  ці лічильники будуть встановлюватись».    

Це, вважає міський голова, дасть можливість тернополянам платити лише за фактично спожите тепло. Натомість втрати по мережі, від котельні до будинку, – це вже будуть проблеми теплопостачального підприємства.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ті мешканці, які мають індивідуальні котли, індивідуальне опалення, вони також будуть платити, тому що вони будуть платити за площі спільного користування: під’їзди, горища, підвали. Це також треба обігрівати, і за це мають платити не лише ті люди, які не мають котлів, за це мають платити всі, хто є мешканцем будинку. Це є нормальна цивілізована практика, яка існує у всьому світі, ця практика сьогодні існує в Україні, і це те, до чого нас сьогодні зобов’язує постанова Уряду. Є урядова постанова, яка чітко передбачає методику розрахунку. Саме по цій методиці буде відбуватися розрахунок».   

На меті, стверджує Сергій Надал, – обладнати лічильниками тепла усі без винятку багатоквартирні будинки міста.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Частина цих будинків буде обладнана лічильниками і ІТП за рахунок інвестицій Європейського банку реконструкції і розвитку. Зараз якраз завершуються тендерні процедури. Частина буде, інша частина міста, встановлена за рахунок інвестицій Світового банку, де зараз йдуть тендерні процедури. А та от частина міста, яка лишилася не покритою цими інвестиціями, власне, там ми хочемо встановити за рахунок коштів міського бюджету».    

Це, каже міський голова, робота не місяця і не двох. В кращому випадку, знадобиться рік. Втім, у міськраді сподіваються, що вже протягом опалювального сезону вдасться встановити принаймні ті лічильники, які придбають за кошти з міського бюджету.

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top