Ви знаходитесь: Головна / Новини / Більше двох десятків звільнених за «Законом Савченко» повторно скоїли злочин

Більше двох десятків звільнених за «Законом Савченко» повторно скоїли злочин

З кінця минулого року в Україні набув чинності так званий «Закон Савченко». Нагадаємо, згідно з документом, ув’язненим зобов’язані перерахувати термін перебування в місцях позбавлення волі за формулою: один день в СІЗО як два дні в колонії. Таким чином, лише в Тернопільській області достроково звільнили 272 в’язнів.  З них 35 вбивць, 4 гвалтівників, майже півтори сотні крадіїв, 34 грабіжники тощо. За відносно короткий час перебування на волі, більше двох десятків з них встигли повторно скоїти злочин.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області

«8 осіб вчинили тяжкі злочини, четверо з них серійники, злодії і угонщики. 15 осіб вчинили не тяжкі злочини і злочини середньої тяжкості. Кожна ця особа, яка звільнена по «Закону Савченко» і, яка звільнена і без «Закону Савченко» в нас стоїть на обліку. Зрозуміло, що сил і засобів у нас не є достатньо, щоб мати постійний моніторинг за цими людьми. Але я прошу всіх, для того, щоб дати можливість цим людям стати на правильний шлях, але і контролювати цих людей, тому що тюрма не завжди виправляє людей».

«Закон Савченко», реформування правоохоронної системи, а ще нестача працівників ймовірно вплинули на загальну статистику. Загалом, у 2016 в порівнянні з минулим роком в поліції фіксують ріст кількості грабежів та крадіжок, в тому числі квартирних. Менше, ніж у 2015 наркозлочинів, шахрайств та вбивств.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області

«Вбивств в цьому році є десять, в минулому було двадцять. Одне залишилося не розкритим, це виділено в окреме провадження вбивство Ващенка щодо замовника. Відносно чотирьох осіб, які були притягнуті до кримінальної відповідальності завершене розслідування. Зараз ознайомлення з матеріалами відбувається. Буквально, день-два, може, три обвинувальний акт буде направлений до суду».

Олександр Богомол каже, поліція має версії щодо замовників вбивства Ващенка.  Однак оголошувати прізвища рано, оскільки підстав для притягнення до відповідальності наразі не достатньо.

 ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області

«На жаль, я не можу дати для широкого обзору цю інформацію, тому що винність особи доводиться лише судом. Якби хоча би було оголошено підозру цим людям, цій людині, або цим людям, я б обов’язково це хоча б сказав без прізвищ, покищо промовчу. Це пов’язано з його громадською діяльністю».

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top