Ви знаходитесь: Головна / Новини / Більше половини тернопільських сімей отримують житлові субсидії

Більше половини тернопільських сімей отримують житлові субсидії

Близько 46 тисяч сімей у Тернополі отримують житлові субсидії. Таку інформацію повідомили у міському управлінні соціальної політики. Це означає, що зазначену допомогу від держави наразі надають більш ніж половині домогосподарств обласного центру.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник міського управління соціальної політики:

«Управлінням соціальної політики були перераховані житлові субсидії на опалювальний період. Тобто, по газопостачанню – це з 1 жовтня, а по теплопостачанню – з 10 жовтня. Повідомлення про проведений перерахунок розміщені у всіх житлово-експлуатаційних установах. Бажано, щоб мешканці міста ці повідомлення одержали обов’язково». 

У таких повідомленнях тернополяни побачать розмір житлової субсидії, обов’язкової частки плати та норми, на які слід орієнтуватися. Крім того, розповідає Володимир Сулима, виникають питання, пов’язані з тим, що деякі родини отримали квитанції за послуги без врахування житлових субсидій. Пояснює: у жовтні приблизно у 7-ми тисяч тернопільських сімей сплив річний термін призначення такої допомоги, відповідно, був потрібен автоматичний перерахунок.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник міського управління соціальної політики:

«Станом на кінець жовтня частину цього перерахунку ми вже зробили. Відповідно, повідомили всі комунальні служби. Але ще не всім домогосподарствам, не всім сім’ям, ми перерахували субсидію по закінченню терміну призначення. Частина цих сімей, відповідно, на початку листопада одержала вже квитанції без врахування житлових субсидій».  

Крім того, є сім’ї, які у жовтні та листопаді вперше звернулися щодо призначення субсидій, і справи яких ще опрацьовують. Відповідно,  їм теж надійшли квитанції без врахування субсидій.  Втім, хвилюватися, запевняє Володимир Сулима, не варто.

ВОЛОДИМИР СУЛИМА, начальник міського управління соціальної політики:

«Вони будуть призначені, нові, з часу звернення, з місяця звернення. А ті, термін яких закінчився, – з того місяця, в якому термін закінчився. Тобто, якщо він закінчився в жовтні, відповідно, з жовтня буде субсидія перепризначена. І  комунальні служби пізніше зроблять цей перерахунок, в даному випадку – це вже в грудні. Але цей перерахунок буде здійснений з жовтня, зокрема, з початку опалювального періоду». 

Наразі тернополяни продовжують звертатися щодо призначення субсидій. В профільному управлінні очікують, що основна маса звернень надійде до кінця року. І вже з січня, можливо, кількість охочих отримати допомогу від держави зменшиться.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top