Ви знаходитесь: Головна / Новини / В оперативному штабі ліквідації наслідків негоди порахували матеріальні збитки

В оперативному штабі ліквідації наслідків негоди порахували матеріальні збитки

Аж на третій день після негоди, область зуміла майже повністю оговтатися від недільної стихії. Без електрики на Тернопільщині на ранок середи, залишалося близько десятка сіл. Однак, Степан Барна запевнив, до обіду проблему і там вирішать.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Станом на 18 годину вчорашнього дня було відновлено електропостачання практично у всі населені пункти Тернопільської області. Одночасно в межах заходів, котрі відбуваються, здійснилися певні поломки і в 11 населених пунктів, станом на сьогоднішній момент, є знеструмленими. Буде відновлене електропостачання до обіду сьогоднішнього дня».

Досі не розчищені дороги до близько двох десятків сіл області. Однак, поступове потепління в найближчі дні до плюсових температур вдень дозволить прогорнути до них дороги, а також розширити проїзд.

БОГДАН ЮЛИК, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області

«Станом на цю добу доїзд буде забезпечений до всіх населених пунктів. Роботи ведуться практично цілодобово. Проведено розширення вже всіх державних доріг. Дороги, як кажуть в дорожній галузі – чорні, державного значення, проїзд забезпечено, слизькості немає. Ще потрібно добу, щоб повністю ліквідувати наслідки негоди і забезпечити комфортний та безпечний проїзд».

Управління ДСНС здійснює моніторинг ситуації. При потребі, кажуть, готові швидко надати допомогу населеним пунктам, проїзд до яких ще не розчищений.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС в Тернопільській області

«Знаємо в яких селах знаходяться породілля на останньому місяці, які можуть потребувати допомоги медичної і ми тримаємо ці села на контролі. В першу чергу спрямовуємо туди сили, для того, щоб, як розчистити дороги, так і доставити туди необхідні матеріали».

Через стихію, у школі в Козівському та  в профтехучилищі в Лановецькому районі обвалилися покрівлі. Матеріальні збитки область вже підрахувала, кошти на ліквідацію наслідків вирішили взяти із резервного фонду.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Станом на сьогоднішній момент ми нарахували збитків на суму 1 мільйон 812 тисяч гривень в Тернопільській області. Це досить невеликі кошти, я думаю, що ми будемо спроможні по-перше самі, самостійно їх частково перекрити зусиллями бюджетів громад, районів і області, а з іншої сторони, якщо буде ця сума зростати, то будемо звертатися до Кабінету Міністрів про залучення додаткових коштів».

Також райони мають прозвітувати про помилки та недоліки під час ліквідації наслідків негоди. Це стосується органів державної влади, держструктур, органів місцевого самоврядування та територіальних органів влади.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top