Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі до кінця року запрацює єдиний диспетчерський центр

В Тернополі до кінця року запрацює єдиний диспетчерський центр

Наблизити медичні послуги до європейських, принаймні  спершу, реформувати оперативно-диспетчерську службу Тернопільщини. В обласному центрі на стадії завершення проект, який в перспективі, кажуть чиновники, і забезпечить ефективнішу роботу всіх швидких Тернопільщини, і кошти на ліки зекономить.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Наше головне завдання – зробити так, щоб всі 120 машин, котрі перебувають на чергуванні в Тернопільській області координувалися, керувалися і одночасно приймалися рішення по допомозі людині. Найважливіше – зробити так, щоб транспортні засоби, медичні машини або санітарні машини, які рухаються по Тернопільській області, вони надавали медичні послуги, а не їздили по ковбасу, по бараболю і не перевозили невідомо куди. Цей механізм дасть можливість нам контролювати всі етапи пересування транспортних засобів медичних машин по всій області».

ОЛЕСЬ СІРАНТ, директор ТОВ «Протекшн-Груп», генеральний підрядчик проекту

«Центральна суть проекту, станом на зараз, в кожному районному центрі є центр швидкої допомоги, який приймає виклики, і приймає рішення і долю виїзду бригади тої чи іншої в рамках цього району. Тут принципово змінюється підхід до проекту, створюється єдиний диспетчерський центр в області, якому будуть підпорядковуватися всі бригади, які є в області. Всі виклики будуть поступати сюди в Тернопіль, на Рєпіна, 11. Тут будуть прийматися рішення, яка бригада куди має їхати, вже не буде прив’язки до району, чи це сусідній район, чи цей район буде та бригада, яка найшвидше може під’їхати».

МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в області

«Виклик не передається по телефону, хоча телефони будуть, а по планшету. Тобто, диспетчер прийняв виклик і  одразу ввів на планшет, а лікар отримав по планшету і поїхав».

Аби реалізувати проект, з фонду регіонального розвитку виділили  4,5 мільйона гривень і ще близько трьох з місцевого бюджету. За ці кошти в центрі швидкої допомоги на Рєпіна підготували приміщення для диспетчерських. Левова частка виділеної суми потрібна була для закупівлі необхідного обладнання, яке скоро обіцяють встановити. І вже в цьому році, а точніше в грудні, на Рєпіна щоденно надходитиме близько півтисячі викликів швидкої зі всієї області.

МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в області

«Система так зроблена, що вона з ладу не може виходити. Навіть, якщо були б якісь надзвичайні ситуації в нашій області, то прийом викликів перебере на себе Хмельницька область. Тобто вертикаль формується з гори до долини. Якщо в них якісь будуть виникати проблеми, то ми будемо брати».

ОЛЕСЬ СІРАНТ, директор ТОВ «Протекшн-Груп», генеральний підрядчик проекту

«СКС-7 структурно-кабельна сигналізація сьома – це є зовсім інший тип АТС, який раніше зовсім не використовувалися, це АТС найвищого рівня і по безпеці, і по якості зв’язку, міжнародного стандарту, його використовують у всіх таких європейських екстрених медичних службах, тепер використовують і в Україні».

Ці зміни, в першу чергу, пояснюють, мають пришвидшити реагування на виклики, зменшити проміжок часу між дзвінком та безпосередньо приїздом карети швидкої допомоги на місце.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top