Ви знаходитесь: Головна / Новини / Депутати облради звернулися до керівництва країни та внесли зміни до бюджету
Депутати облради звернулися до керівництва країни та внесли зміни до бюджету

Депутати облради звернулися до керівництва країни та внесли зміни до бюджету

Після того, як сесійну залу покинули працівники Яблунівського санаторію, депутатське засідання продовжилося. Серед іншого, обранці дали слово охочим виступити представникам громади. Зокрема, на сесію прийшли учасники АТО з проханням, яке стосувалося ще одного, наразі недіючого, санаторію – гусятинського «Збруча».

АЛЛА БОРИСЕНКО, волонтер:

«Він знаходиться на державному балансі, але просили б вас проголосувати про те, щоб його передати на обласний баланс». 

На його базі в майбутньому активісти бачать санаторій, де лікуватимуться та проходитимуть реабілітацію учасники АТО  з усієї країни.

АЛЛА БОРИСЕНКО, волонтер:

«Колектив частково є збережений, і вони готові зараз приступити до роботи. Є в нас лікарі, так само, ті ж самі волонтери, які, розуміючи, що зараз трохи важка ситуація, але готові теж підключитися на допомогу на лікування і реабілітацію цих хлопців. Є місцева громада, яка іде на допомогу. Є наші місцеві підприємці, які готові матеріалами допомогти поновити каналізацію, поновити воду, поновити опалення».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Взяти собі на баланс з боргами в 5 мільйонів гривень – то треба розуміти, хто їх буде гасити. Якщо обласна рада візьме на себе ще зобов’язання погасити цю заборгованість – нема питань, жодних проблем. Адміністрація Президента неодноразово сама ініціювала питання можливості передачі нам у власність безпосередньо санаторію «Збруч». Моя ж позиція – що вони, якщо навіть передають, – після того, як анулюють заборгованість по заробітній платі».

Разом з тим, зі слів Степана Барни, аби санаторій в подальшому зміг функціонувати, потрібні також і інвестиції.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Гусятинська міська рада, і попередній голова міської ради Гусятинської, і Густинська районна адміністрація на форумах презентували інвестиційний проект по розвитку санаторію «Збруч». Якщо ви нам в цьому поможете, або спільно разом залучимо ресурси, які дадуть можливість функціонувати цьому підприємству – ми тільки «за». Ми також, спільно з головою обласної ради, виробили позицію, підготували проект звернення по тому, щоб передати нам це підприємство. Але з окресленими умовами».   

АЛЛА БОРИСЕНКО, волонтер:

«Інвестор дійсно є. Він приїжджав декілька разів. Цей раз він знову був на зустрічі. Але він приїжджає, він каже: хлопці-дівчата, все добре, все чудово, я готовий вам допомогти, але я приїжджаю кожного разу, і в вас заросле все, в вас нічого не вичищено, в вас нічого не зроблено. Є вже дещо там і розбите. Для того, в нас уже документи є, ліцензія охоронна – в вівторок вона в нас на руках. Якщо ви сьогодні підтримаєте таке рішення, громада вже питала, коли готова толока, щоб ми почали хоча б щось робити».    

До слова, відповідне питання – про звернення до Кабміну щодо передачі майнового комплексу санаторію з державної власності у власність області було включене в порядок денний.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«В вівторок у нас була президія. Були керівники всіх фракцій, і всі одноголосно підтримали, і сьогодні проголосуємо за це звернення, щоби передати у власність Тернопільської обласної ради. Доповнимо, щоб анулювати заборгованість. Але повірте, що всі керівники фракцій одноголосно підтримують».  

Звернення, як прогнозував голова облради, депутати підтримали. Звернулися обранці до керівництва країни і щодо невідкладних заходів зі стабілізації соціально-економічної ситуації та неприпустимості прийняття змін до Бюджетного кодексу України в частині передачі з Державного бюджету на місцеві  повноважень щодо утримання приміщень загальноосвітніх навчальних закладів та їх технічного персоналу, оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

Підтримали, серед іншого, депутати і зміни до головного фінансового документа області. Кошти спрямували, зокрема, на проведення виборів в об’єднаних територіальних громадах, профтехосвіту, заробітну плату та енергоносії бюджетним установам.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top