Ви знаходитесь: Головна / Новини / Депутати повернуть надбавку тернопільським акторам

Депутати повернуть надбавку тернопільським акторам

Депутати проголосували за зміни до обласного бюджету поточного року. З початку листопада з державного бюджету виділено області близько 145 мільйонів субвенцій. Зокрема, більше 4 мільйонів гривень – це субвенції на придбання житла для сімей загиблих військовослужбовців в АТО та інвалідів І та ІІ груп.

СТЕПАН  СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА

«Область отримала 16,5 млн. грн. субвенцій з державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. 116,5 млн. грн. коштів освітньої субвенції. Зокрема, для виплати заробітної плати працівникам освітньої галузі та на зміцнення матеріально-технічної бази».

Ці кошти дадуть можливість повністю закрити потребу установ освіти у заробітній платі до кінця року, повідомив Степан  Скибиляк. Також майже півтора мільйона піде на опорні школи в три райони області.

СТЕПАН  СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА

«Таким чином протягом року ми вже двічі уточняли бюджет і 9 опорних шкіл отримають по 1,4 мільйона гривень на розвиток. Таким чином, майже 17 млн. грн. спрямованого на підтримку опорних шкіл. 9 млн. грн. на комп’ютерні класи, кабінети біології, хімії, фізики, а також енергозберігаючі технології».

Один з депутатів запропонував доповнити перелік грошовою надбавкою колективу обласного драмтеатру за академічність. Нагадаємо, раніше її відклали через участь чотирьох акторів театру у польському фільмі «Волинь».

ОЛЕГ СИРОТЮК, депутат обласної ради

«Тих заяв, які ми чули на початках, що це є творче самовираження, ми вже не чуємо. І, скажімо, на мою думку, є розуміння глибоких помилок, які були здійснені керівництвом і акторами впродовж зйомок даного фільму».

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова обласної ради

«Степан Іванович, ми маємо можливість їм внести зміни і добавити до цього проекту зміни?»

СТЕПАН  СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА

«Так, ці кошти зарезервовані. 41 тисячу перерозприділили, а 400 тис. залишилися якраз для виплати надбавок за академічність. Тобто, 400 тис. грн. можна підтримати пропозицію і проголосувати».

Хоч надбавку акторам повернуть, ймовірно, вже скоро у театрі з’явиться рада, яка стежитиме та радитиме, в яких фільмах зніматися, а в яких –ні.

ОЛЕКСАНДР БАШТА, керівник робочої групи, депутат обласної ради

«І в моральній стороні ми знайшли порозуміння. Артисти усвідомили, колектив висловив точку зору, що більше такого ніколи не повториться. Ми порадили директору створити художню раду, яка буде на майбутнє радити акторам, де зніматися, чи варто, щоб не повторилося подібного».

Також депутати вирішили, що 2017-й буде в Тернопільській області Роком Української Повстанської Армії. Окрім цього, проектом рішення передбачено, що з нового року ветерани ОУН-УПА, за рахунок коштів обласного бюджету, отримуватимуть щомісячну доплату до пенсії в сумі 500 грн.

ВАСИЛЬ ДЕРЕВЛЯНИЙ, заступник голови обласної ради

 «Якщо взяти подивитися по розшифровці, їх сьогодні, ветеранів ОУН-УПА, є в області 455. Нехай Господь Бог їм дає здоров’я і довгих років життя. Якщо взяти в розрізі районів, от Бережанський – 19, Борщівський – 17, Бучацький – 21, місто Тернопіль – 53 живе ветеранів. Тобто, я думаю, що ми зі свого бюджету 500 грн. і міські, районні чи громади зі свого бюджету мали би виділити і дійсно, нехай би ці люди отримали по 1000 грн. кожного місяця».

Рішення передбачає також рекомендації Тернопільській облдержадміністрації створити оргкомітет з відзначення в області 75-ої річниці утворення УПА та розробити до 20 грудня заходи щодо відзначення річниці, вказавши кошти на одноразову допомогу ветеранам.

 

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top