Ви знаходитесь: Головна / Новини / Деяких учасників проекту «Громадського бюджету» підозрюють в нечесності

Деяких учасників проекту «Громадського бюджету» підозрюють в нечесності

«Громадський бюджет» передбачає втілення проектів за гроші з міської казни. Ідеї для реалізації обирають шляхом голосування. І саме на цьому етапі у тернополян виникло чимало запитань.

ОЛЕГ СИНОВЕЦЬ, громадський активіст:

«Особливо, проектів про їхню комерційну складову. Тобто, проекти не соціальні, не туристичні, а вони тільки завуальовані під соціально-туристичні проекти. Вже з’явилися конкретні факти підкупу окремих проектів. Тобто, шляхом надання знижки, чи взагалі квитка на фестиваль, наприклад, молодим людям, які готові або перепостити пост в Фейсбуці або залучити друзів для того, щоб накрутити голоси для окремого проекту».

Так, наприклад, у нечесній грі, підозрюють чи не наймасштабнішого учасника проекту – фестиваль «Файне місто». Тим, хто проголосує саме за них, переконує Олег Синовець, у соцмережах обіцяють 20% знижки на вартість квитка або безкоштовне його отримання, якщо до такої діяльності ви залучите 40 друзів.

ОЛЕГ СИНОВЕЦЬ, громадський активіст:

«Я бачив цю інформацію, слідкував більше за інформацією по фестивалю «Файне місто», по проекту по фестивалю, тому що він самий зухвалий, насправді, серед цих всіх інших. Тобто, там чисто комерційний захід, на який вимагають 1 мільйон гривень з бюджетних коштів. По інших фактах також кажуть, є факти підкупу, правда, вони не настільки масові і їх також будуть розглядати».

Організатори ж «Файного міста» розповідають, агітаційну діяльність – ведуть, проте голоси не купують.

МАКСИМ ЧЕРКАШИН, один із співорганізаторів фестивалю «Файне місто»:

«Ця інформація абсолютно не відповідає дійсності, оскільки всі квитки продаються виключно через квиткового оператора, ми квитків на руках не маємо. Звичайно, ми займаємось агітацією, наші волонтери є в ЦНАПі, ми ходим по компаніях наших партнерів, агітуємо серед працівників, ми ходимо також по гуртожитках. Але це все в рамках чинного законодавства, в рамках положення».

Максим Черкашин каже, можливо це ті ж самі конкуренти, які бачать, що кількісно не дотягують, щоб перемогти, тому і вживають такі заходи, аби дискредитувати фестиваль у цьому проекті.

МАКСИМ ЧЕРКАШИН, один із співорганізаторів фестивалю «Файне місто»:

«Нам дану інформацію вперше прислали члени номінаційного комітету. Тобто. Вони показали, що є ось така інформація. Ми не бачили її, в ЗМІ ніде не було. Вони пропонували нам офіційно сказати, що ми такого не робимо. Ми не хотіли привертати увагу негативом. Тобто, щоб від нас була новина, що ми не робим поганих речей. Ми вирішили взагалі ігнорувати це. І ті, хто це пропонує, вони би погоріли на тому, що вони не можуть надати тих квитків 20%, оскільки їх в природі не існує».

Щодо  реакції номінаційного комітету  «Громадського бюджету», то розповідає його голова – Назар Зелінка, будь-які порушення візьмуть до уваги.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, депутат ТМР, голова номінаційного комітету «Громадський бюджет»:

«На жаль, маємо зараз досить багато фактів про те, що десь відбуваються якісь маніпуляції з голосуванням. Один проект зробив акцію, де пропонує різні призи за голосування. Інший проект, ну, тут більше йде інформація з соцмереж, від людей, тобто скріпи про те, що якісь знижки на послуги і т.д.».

Ті голоси, які вже є – рахувати будуть. Хоча, при потребі перевірятимуть інформацію щодо підкупів чи тому подібного.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, депутат ТМР, голова номінаційного комітету «Громадський бюджет»:

«Сам голос поданий правильно, тобто є ідентифікація, тернополянин проголосував. З якими мотивами, з якою мотивацією – це вже інше питання і, на жаль, це важко довести, в принципі».

Також Назар Зелінка розповів порушення виявили і в ЦНАПі, де також можна було проголосувати за учасників проекту. Там, пропонували вже заповнені бюлетені.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, депутат ТМР, голова номінаційного комітету «Громадський бюджет»:

«Ці бюлетені вони є встановленого зразка. Тобто, там є 1 нюанс, про який номінаційний комітет знає, інші, певно, не знали і, відповідно, ці бюлетені просто будуть визнані недійсними. От і все».

Оприлюднити імена проектів-переможців планують вже наступного тижня. Адже голосування завершиться 21-го листопада.

Автор: Наталія Єднак

Наталія Єднак

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top