Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / Кардіоцентру у Тернополі передадуть обладнання зі Швеції
Кардіоцентру у Тернополі передадуть обладнання зі Швеції

Кардіоцентру у Тернополі передадуть обладнання зі Швеції

Сучасне обладнання для кардіоцентру, який у нашому місті планують відкрити вже невдовзі, отримає безкоштовно університетська лікарня. Устаткування передадуть завдяки сприянню шведського кардіохірурга Могенса Бюгге. Подібні проекти в Україні він реалізовує вже понад 15 років, перед тим допомагав країнам Прибалтики.

МОГЕНС БЮГГЕ, доцент Скандинавського кардіологічного центру Гетеборгу:

«Насправді, це для мене – нічого нового. Це – справа останніх 20 років. Це обладнання зі Швеції, з університетських лікарень. Але це – не одноразова акція, я можу це продовжувати ще роками, особливо, якщо ця процедура буде простою і не буде проблем з транспортуванням».    

Наразі документи для визнання вантажу гуманітарним передали в Мінекономіки. Попередньо, обладнання прибуде в університетську лікарню за місяць-два.

ВАСИЛЬ БЛІХАР, головний лікар КЗ ТОР «Тернопільська університетська лікарня»:

«Обладнання дуже дороговартісне, дуже необхідне і буде використане в роботі кардіологічного центру. Це є монітори, це є ЕКМО (апарат екстракорпоральної оксигенації), це інструментарій хірургічний, який дуже дороговартісний, і багато іншого».    

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської облради:

«Медицина і технічний прогрес іде вперед. І тому допомога донорів, допомога інших країн в плані забезпечення діагностичною апаратурою дуже важливою є для нас. І завдяки цьому ми зможемо зі своєї сторони покращити умови, а зі сторони донорів – покращити сучасним обладнанням, для того, щоб, дійсно, зробити якісну медичну послугу».    

Нагадаємо, втілення проекту з відкриття сучасного кардіоцентру на базі Тернопільської університетської лікарні розпочали цього року. Як повідомили в ОДА, наразі там проводять реконструкцію операційного блоку, відділу анестезіології та реанімації, тривають інші монтажно-будівельні роботи.

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top