Ви знаходитесь: Головна / Новини / Мешканці Зборівського та Козівського районів пройшли військовий вишкіл

Мешканці Зборівського та Козівського районів пройшли військовий вишкіл

Тернопільщина активно продовжує формувати загони територіальної оборони. Так днями спеціальну військову підготовку пройшли представники Зборівського та Козівського районів. Розлогіше у сюжеті Тетяни Ставінської.

Практичні вправи зі стрільби, тактична, інженерна підготовка, правила надання медичної допомоги та інші військові завдання виконували добровольці, які увійшли в підрозділи територіальної оборони із Козівського та Зборівського районів.

ОЛЕКСАНДР СКУМБРІЙ, т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату:

«Ці підрозділи комплектуються насамперед військовозобов’язаними, які не долучались до проведення мобілізаційних заходів під час 1-6 хвилі мобілізації. Ті військовозобов’язані, які мають згідно з постанови Кабінету Міністрів мають право на бронювання, а також керівники підприємств і робітники підприємств, які мають мобілізаційне завдання».

Навчання проводили військові, представники громадських організацій та кафедри медицини катастроф Тернопільського медуніверситету.

Ігор Скобляк приїхав на вишкіл з Козови. Чоловік розповідає, від початку Революції Гідності був в загоні Козівської самооборони, зараз же прагне бути у підрозділі територіальної оборони, аби при потребі захистити свою малу батьківщину.

ІГОР СКОБЛЯК, учасник  вишколу (м. Козова)

«Зараз я тут із своїми побратимами і колегами, здійснюємо вишкіл, де проходимо навчання, хто згадує, хто вперше – як поводитися із зброєю, здійснюємо вогневу підготовку, крім цього ознайомлення з вибуховими предметами, також вміння надати медичну допомогу у випадку поранення як самим собі, також товаришу-побратиму, які перші дії здійснити, щоб зупинити кровотечу і вивести, на приклад, з лінії бою».

Після проходження таких вишколів, формують загони, у яких будуть свої командири і відповідно кожен знатиме своє завдання, додає Ігор Скобляк.

ВАСИЛЬ ВІТРОВИЙ, голова Козівської райдержадміністрації

«Ми тільки починаємо, починати завжди тяжко. Ми тільки вчимося, але я думаю, що в подальшому, як поставив нам завдання Президент і голова адміністрації, будуть передбачені в бюджеті кошти районному і ми пройдем практичну точку навчання, люди будуть вишколені, люди будуть матеріально забезпечені і нам потрібно готуватися до захисту своєї території малої батьківщини – Тернопільщини, тому ми будемо проводити заняття і працювати в практичній площині».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Наше завдання в ближчому часі сформувати загони територіальної оборони на всій території області у кожному, без винятку, районі. Одночасно, ми зараз працюємо і у формуванні бюджету на наступний рік, який буде передбачати можливість проведення подібних навчань і утримання загонів територіальної оборони на всій території області».

Зазначимо, до кінця року подібні навчання проведуть ще для трьох районів Тернопільщини. А усіх охочих записатися у підрозділи територіальної оборони, як чоловіків, так і жінок, віком від 18 до 60 років, просять звертатися у військкомати за місцем проживання.

 

Автор: Тетяна Созанська

Тетяна Созанська

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top