Ви знаходитесь: Головна / Новини / Національна гвардія України відзначила чверть століття

Національна гвардія України відзначила чверть століття

Сьогодні Національній гвардії України виповнилось 25. З нагоди цієї дати в обласній філармонії відбулись урочистості. Привітали нацгвардійців і наші кореспонденти.

«Козацькому роду – нема переводу»! Національній гвардії України сьогодні 25. У далекому 1991 році її створили на базі Внутрішніх військ. Згодом Законом України у двохтисячному розформували і лише, 12 березня 2014-го у зв’язку із подіями в Україні, Національну гвардію відродили.

ОЛЕКСАНДР ВАРАКУТА, голова Тернопільської обласної організації «Спілка офіцерів України», полковник Нацгвардії

«Зараз багато наших гвардійців на передовій, захищають, виконують свій службовий обов’язок, захищаючи і кордони, і в службі безпеки хлопці-гвардійці є,  і ветерани, і в Національній гвардії, яка за ініціативи «Спілки офіцерів України» відновлена і цей захід спрямований перш за все на повернення довіри до всіх силових структур, тільки в єдності наша сила».

На урочистості, з нагоди свята завітали чимало гостей. Серед них полковники, офіцери, солдати, ветерани Нацгрардії. З вітальним словом виступив і міський голова Тернополя.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Думаю, що вся історія Національної гвардії, це історія патріотизму, історія державності, історія героїзму, тому що від початку її створення вона завжди виконувала дуже важливі функції. Я пригадую сьогодні 90-ті роки, тоді в Криму появився перший сепаратист, це був такий Юрій Мєшков, який вже тоді ігнорував повністю вказівки Києва, тоді міліція ігнорувала будь-які вказівки, які йшли з Києва, завдяки героїзму, мужності Нацгвардії, яку ввели тоді в Крим, саме Нацгвардія  тоді зберегла Крим для України, ще в той час».

Захід присвятили і пам’яті усіх Героїв, які віддали своє життя за Україну. Серед таких був і генерал-майор Сергій Кульчицький, який загинув в травні 2014 у Слов’янську. Сьогодні посмертний знак почесного громадянина Тернополя,  з рук міського голови, прийняла дружина Героя України.

НАДІЯ КУЛЬЧИЦЬКА, дружина загиблого Героя України

«Така доля військової людини – солдати йдуть на війну, але не всі з неї повертаються. Герої не вмирають, Герої живуть вічно! І мій чоловік, в пам’яті вже кожного напевно залишиться першим Героєм України, генералом, який загинув у боротьбі за незалежність нашої держави».

Зазначимо, Національна гвардія  сьогодні захищає українців і в тилу, і на передовій. Це військове формування покликане забезпечувати захист та охорону життя, прав, свобод і законних інтересів громадян України.

 

Автор: Тетяна Созанська

Тетяна Созанська

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top