Ви знаходитесь: Головна / Новини / Недільна стихія для області стане уроком

Недільна стихія для області стане уроком

В неділю через стихію більше трьох сотень населених пунктів області залишилося без електроенергії. За день-два у більшості з них електропостачання відновили. Однак, лише в четвер вранці в штабі ліквідації наслідків негоди повідомили, що проблема вирішена повністю. Також до кожного хутора та кожного села, запевняють, можна доїхати.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Проїзд на дорогах державного, регіонального та місцевого значення забезпечено. Ви знаєте, що було заблоковано більше 100 населених пунктів, до яких не було під’їздів. Тепер є під’їзди у всіх стовідсотково населених пунктах. Затори ліквідовано на всій території Тернопільської області».

БОГДАН ЮЛИК, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області

«Зараз дорожники активно працюють над розширенням забезпеченого проїзду. Кількість техніки ми не збавляємо, далі працюємо в цілодобовому режимі».

В управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації спростували поширену в Інтернеті інформацію. Нібито близько п’яти десятків хворих на інсульт не отримали медичної допомоги та померли, оскільки карети швидкої не змогли доставити їх в лікарні.

ЛІДІЯ ЧАЙКОВСЬКА, заступник начальника управління охорони здоров’я ТОДА

«Коли найбільше вирувала хуртовина, дійсно були проблеми із під’їздами карет швидкої і екстреної медичної допомоги до лікувальних закладів. Але силами самих працівників лікувально-профілактичних закладів, силами відповідних спеціалізованих служб ситуація була виправлена, дороги, під’їзди прочищені. Цю інформацію я спростовую».

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС в Тернопільській області

«Працівниками ДСНС надавалася допомога в доставці, як до лікувальних закладів хворих, так і доставки самих лікарів до хворих. За нашою інформацією, 4 породіллі спільно з працівниками медицини було доставлено в лікувальні заклади, до 6 чоловік були нашими підрозділами підвезені працівники медицини. Також 13 хворих, з них 3 дітей, було доставлено до лікувальних закладів і, взагалі, для надання допомоги швидким здійснювалося більше 20 виїздів».

Однак, один із рятувальників став жертвою ДТП. Під час ліквідації затору на Микулинецькій, працівника ДСНС збив автомобіль.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС в Тернопільській області

«Затори в основній своїй кількості створювали самі водії своєю недисциплінованістю і непорядністю, під час керування транспортними засобами. Не захотів водій Лексуса зупинитися і перечекати той період, коли розтягувалася фура і він вирішив об’їхати, машину занесло і він травмував офіцера ДСНС, який здійснював обмеження руху для забезпечення роботи інженерної техніки».

Потерпілого рятувальника з лікарні виписали, зараз він лікується вдома. По даному факту розпочали кримінальне провадження. Аби проблему в місті вирішити остаточно, з області пообіцяли виділити 3 додаткових грейдери для розчистки доріг.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«Місто Тернопіль не дає можливості нормально, ефективно, якісно утримувати крім міських доріг ще 16 кілометрів Об’їзної. Це класична проблема, яка продовжується з року в рік і звертаємося до урядових структур визначитися, чи все ж буде виконана постанова Кабінету Міністрів про передачу державі, чи вона все ж залишиться у нашій власності. Тоді ми будемо планувати, створювати, напевно, окремо дорожньо-експлуатаційну дільницю, яка буде тільки цю ділянку обслуговувати. Два клеверних моста надзвичайно складних і 16 кілометрів міжнародних трас».

Вже з 18 листопада синоптики прогнозують потепління, навіть, до +10.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, зав. сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру

«На 19 листопада нічні температури будуть близькими до нуля, денні – від 4 до 9 градусів тепла. 20-21 листопада очікується підвищення і нічної, і денної температури до позитивних значень. Денні температури повітря від 5 до 10 градусів вище нуля».

Таким чином, від інтенсивного танення місячної норми снігу з понеділка можуть з’явитися нові проблеми. Пов’язані вже із підтопленнями. Наразі, в деяких селах люди радіють, у висохлих влітку криницях знову з’явилася вода.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top