Ви знаходитесь: Головна / Новини / Область відвідав посол В’єтнаму

Область відвідав посол В’єтнаму

На Тернопільщину завітав із делегацією Надзвичайний та Повноважний Посол Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні. На зустрічі із очільниками області він запевнив, має на меті поглиблювати дружбу та співпрацю між регіонами України та В’єтнаму. Символічно, був посол в українській вишиванці.

НГУЄН МІНЬ ЧІ, Надзвичайний та Повноважний Посол В’єтнаму в Україні

 «Рад, приехал сегодня в Тернопольскую область, которую мы давно знаем и которую мы любим. Отношения дружбы и сотрудничества, которые сложились между Вьетнамом и Украиной сейчас развиваются и больше за счет уже сотрудничества между регионами. Особенно между Тернопольской областью и провинцией Донг Най Вьетнама». 

Співпраця між Тернопільщиною та провінцією Донг Най триває більше 15 років. Загалом, торговельний оборот товарами області із В’єтнамом за перше півріччя склав більше двохсот тис. дол. Експортувала Тернопільщина переважно деревину та вироби з неї, а імпортувала такі товари, як кава, чай та прянощі.

 СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Вчора у В’єтнам полетів підприємець з провінції Донг Най, який закупляє приблизно до кінця листопада місяця яблука на суму 200 тисяч доларів. Це лише початок. На одному з підприємств Тернопільської області. Це лише початок і ми домовилися про розширення такої співпраці. Ця співпраця не лише буде стосуватися експортних можливостей, а також залучення потенційних інвестицій в економіку області».

Також, додає Степан Барна, під час зустрічі обговорювали питання створення в нас виробництва кави, а також інвестування на умовах 50/50 Бучацького сирзаводу.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«І головний момент ми домовилися про ближчу зустріч, за пропозицією пана посла, і представників бізнесу В’єтнаму про проведення українсько-в’єтнамського форуму співпраці, який відбудеться у Тернопільській області, за участю представників тернопільського і в’єтнамського бізнесу».

Обговорили і питання співпраці у сфері освіти. Адже, раніше в тернопільських вищих навчальних закладах вже навчалися в’єтнамські студенти. Згодом, така практика майже припинилася. Наразі, цей напрямок співпраці планують відновити. Зокрема, в програмі візиту посла запланована зустріч із ректором медуніверситету.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top