Ви знаходитесь: Головна / Новини / Ожеледиця і переповнені смітники, з якими наслідками снігопаду бореться Тернопіль

Ожеледиця і переповнені смітники, з якими наслідками снігопаду бореться Тернопіль

Не посипані піском пішохідні зони, переповнені смітники – це ті труднощі, з якими зіткнулось місто, в наслідок несподіваного снігопаду.  Чому не справляються зі своєю роботою комунальники, з’ясовували наші кореспонденти.

Ранок вівторка почався не лише з масових заторів, але й інших, не менш важливих проблем для тернополян. Сьогодні люди у різних мікрорайонах міста могли спостерігати одну і ту ж картину: непосипані тротуари, ожеледиця та переповнені смітники. Погода комунальникам, як бачимо, не сприяє. Перепади температури створили нові проблеми. Роботи, кажуть комунальники, у них чимало. А відтак, коментувати ситуацію нам погодилися лише телефоном.

Те, що сталося у місті за останні дні, називають стихією. Запевняють, готувались боротись з нею повноцінно, однак погода все ж перемогла.

РУСЛАН СОБЧУК, інженер з охорони праці ТОВ «Теркомуналсервіс»

«На жаль, не все так гладко відбулося, як ми собі планували. Зокрема, у нашому підприємстві задіяно 18 одиниць техніки – це є 7 піскорозкидувачів, 7 тракторів різного калібру, 2 навантажувача, заготовлено суміші на сьогоднішній день приблизно 4 тисячі кубічних метрів. Чому сталася така ситуація? На жаль, є неприємні моменти, техніка ламається, на жаль, ми трошки не встигаємо».

Руслан Собчук каже, вже використали третину спеціальної посипальної суміші, до якої, в різних пропорціях, входить пісок, сіль та шлак. У місті нею посипають дороги як в день, так і в ночі, та намагаються максимально швидко охопити всю територію Тернополя.

РУСЛАН СОБЧУК, інженер з охорони праці ТОВ «Теркомуналсервіс»

«Вдень ми  починаємо, звичайно, з країв міста, тому що, мусите зрозуміти, центр міста найбільше загружений і автотранспортом, і нашими мешканцями, ми не можемо там проводити активних робіт. Ми починаємо, як правило, з вулиці Об’їзної, окружних доріг міста, і поступово ця вся техніка стягується до центру, ближче до вечора, коли вже там менше автотранспорту і, відповідно, мешканців. Якщо це відбувається вночі, тоді планово це відбувається паралельно по всіх мікрорайонах міста».

Посипання доріг і тротуарів, каже Руслан Собчук, у місті, здійснюють по так званій «двоядерній» системі, з двох мікрорайонів міста «Сонячного» та «Дружби».

Ну, а щодо переповнених смітників, то комунальники пояснюють, це низкою причин. Серед яких і паралізований рух транспорту, через що спецтранспорт не може проїхати.

 ВАСИЛЬ ОРДЕНАС, директор ДП «Фірма Альтфатер Тернопіль»

«Сміття прибирається, машини всі працюють. Проблема в тому, що доїхати зараз по маршруту так, як машина їде, вулиця за вулицею, будинок за будинком – того зробити неможливо, є дуже багато причин. Розчистили дороги, в основному, заїзд є, але заїзд ще трохи біля будинків замалий. По мірі можливості, де можна підїхати і де можна вигружатися, машини працюють і возять. Свалка – теж була засипана дорога, там зорієнтуватися, де дорога на свалку, можна було лише через ті кущі. Добу, навіть більше, працювали, пробилися, розгорнули, можливо зараз туди заїхати, вже сьогодні машини пішли на вигрузку».

Василь Орденас також додав, наразі питання вирішується, з дворів, в які можна заїхати, сміття вивозять. А тернополян, в свою чергу, просять ставитися до ситуації з розумінням, правильно паркувати авто та не залишати свій транспорт по середині двору. Адже це також створює немало проблем.

ВАСИЛЬ ОРДЕНАС, директор ДП «Фірма Альтфатер Тернопіль»

«Наші тернополяни лишають будь-де машини, якщо легкова чи навіть швидка ще пропхається, хоча то є дуже в них проблемно, то сміттєвоз туди не доїде. І от мені що робити? Сигналити, кричати, що кому говорити, щоб машини могли доїхати? І ще є друге, стоять контейнери, є точки, де контейнери пусті практично, а люди ідуть…там сніг, і вони просто не хочуть навіть до контейнера дійти і кульки кидають на дорозі. І воно створює таку ситуацію, трактор горне, потім все одно треба буде комусь прибирати».

Зазначимо, з поміж іншого,  сьогодні комунальники, де це можливо, щоб уникнути нещасних випадків, збивали бурульки та снігові навіси.

Автор: Тетяна Созанська

Тетяна Созанська

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top