Ви знаходитесь: Головна / Новини / Півтора мільярди гривень податків зібрали в Тернополі та Тернопільському районі

Півтора мільярди гривень податків зібрали в Тернополі та Тернопільському районі

З початку року до Зведеного бюджету поступило більше півтора мільярди гривень податку від платників Тернополя та Тернопільського району. З них більше шістсот п’ятдесяти мільйонів до державного бюджету, ще майже шість сотень мільйонів до місцевого та 130 млн до бюджету Тернопільського району.

ПЕТРО ЯКИМЧУК, начальник Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС в області

«Бюджет міста за 10 місяців поточного року отримав більше, як 594 млн. грн. – це на 186 млн. грн. більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Звичайно,  суттєвий ріст склався по податку з доходів фізичних осіб, якого поступило майже 340 млн. грн., а це на 111 млн. грн. більше порівняно з минулим роком. Важливу роль звичайно відіграло підняття ставки податку з 15 до 18%».

А от надходжень від  Єдиного соціального внеску надій        шло близько на півмільярда гривень менше, ніж минулого року. Однак, пояснюють, це тому, що його ставка у 2016 знизилась майже на половину. Таким кроком сподівалися вивести частину зарплат з тіні, частково це вдалося.

ПЕТРО ЯКИМЧУК, начальник Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС в області

«Попіднімали заробітну плату деякі на 50%, деякі, навіть, в два рази. Є, звичайно, і такі, які не відреагували на такий крок від держави в їх  сторону, і свідомо виплачують заробітну плату офіційно на рівні мінімальної. Хоча, таких з кожним днем кількість зменшується».

Що ж податку на «престижні авто», тобто ті, яким до 5 років, а вартість більше мільйона гривень, наразі з нарахованої суми власники сплатили половину.

ПЕТРО ЯКИМЧУК, начальник Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС в області

«До бюджету міста впродовж 10 місяців цього транспортного податку надійшло 1 млн. 400 тис. Ще не весь заплачений, 526 тис. грн. – це юридичні особи і 847 тис. – фізичні особи».

За поданими деклараціями, таких автомобілів нарахували 121, ставка податку – 25 тис. гривень з авто.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top