Ви знаходитесь: Головна / Новини / Стихія для деяких держслужбовців принесла звільнення

Стихія для деяких держслужбовців принесла звільнення

Від тридцяти до сімдесяти сантиметрів снігу по області, третина населених пунктів без електрики та сотні кілометрів заметених проїздів. Минулотижнева стихія стала уроком на майбутнє та водночас екзаменом на профпридатність чиновників різних рівнів.  Коли надворі плюсова температура, і залишки снігопаду ледь помітні – час підвести підсумок. То чи готова область до   зими?!

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Протягом всього цього часу було залучено більше, як двісті одиниць техніки служби автомобільних доріг та приватних господарств, котрі долучалися до ліквідації наслідків стихії. Проаналізовано, що було недостатньо організовано роботу по випередженню, по очистці доріг від снігу. По-друге, не встановлено снігостримуючі щити в місцях регулярного накопичення снігу. Зокрема, йдеться про Кам’янки Підволочиського району,  с. Кровінка Теребовлянського району, Добре поле Бучацького району, Устечко Заліщицького району, Тернопіль і тернопільська об’їзна, де були недоопрацювання щодо координації роботи органів державної влади, місцевого самоврядування і служб».

Щоб подібні ситуації не повторилися, в області кожний район складе реєстр транспортних засобів не лише держустанов, а й  приватних підприємств, які в разі стихійного лиха також залучатимуть. Ще один реєстр включатиме перелік волонтерів, які зголосяться долучатися у разі надзвичайної ситуації. Над оцінкою дій різного роду чиновників в умовах стихії зараз працює спеціальна робоча група. За словами Степана Барни, без звільнень не обійдеться.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Мною вже запропоновано написати заяву на звільнення одному начальнику обласного управління ОДА за підсумками нештатної ситуації, яка склалася і відсутності координації. Зараз пояснюючі зібрані з 5 голів районних адміністрацій, де на нашу думку була найбільш неефективною робота РДА. Також проводиться відповідна перевірка, за підсумками якої буде звільнено, за попередніми підрахунками, двоє керівників районних відділів служби автомобільних доріг».

Що змінити на майбутнє знають і в нацполіції. Кажуть, буде додаткова координація роботи із патрульними.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області

«В першу чергу визначено додаткові контрольні точки регулювання дорожнього руху, чим займалася в основному поліція, по взаємодії з сусідніми областями. Крім цього обговорювалося також питання щодо облаштування додаткових точок відстою транспорту при обмеженні руху».

Наразі ж синоптики кажуть, осінь закінчиться, швидше за все, вже типовою для листопада погодою.

ОКСАНА СОФІНСЬКА, зав. сектору організації робіт Тернопільського гідрометеоцентру

«До кінця тижня погодні умови будуть стабільні. Істотних опадів ми не очікуємо. Вночі та вранці, в окремі дні можливий туман. Сьогодні до кінця доби і на завтрашню добу місцями поривчастий вітер і стабільні температурні показники. Нічні температури коливатимуться від 0 до 5 градусів тепла, денні будуть близькі до 3-8 градусів вище нуля.

А за словами надзвичайників, раптове потепління і танення снігу підняло рівень води в річках області, однак воно не критичне і про повінь не йдеться.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС в Тернопільській області

«Тернопільщина була в режимі маловоддя. В нас дуже багато повисихало і потічків, маленьких річок в населених пунктах. Зараз це все поповнюється і земля готова прийняти ту кількість снігу, яка випала за ці останні дні».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top