Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тепер української мови в ефірі буде більше

Тепер української мови в ефірі буде більше

Відтепер української мови в ефірі буде більше. Відсьогодні набув чинності закон про квоти для пісень державною мовою, частка яких має становити щонайменше 25%.

МИХАЙЛО ЗУБИК, представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення в області

«В передачах радіоорганізацій, в таких відрізках часу, як з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 має бути музичних творів українською мовою не менше 25% і мова ведучих має бути не менше 50%. Через рік, тобто, з 8.11.2017 року ці цифри зростуть в такому співвідношенні: музичні твори – 30%, ведення – 55% українською мовою. І з 8-го листопада 2018 року має бути 35% музичних творів українською мовою і 60% ведення передач українською мовою».

Михайло Зубик каже, хоч є немало противників закону, зараз він необхідний.

МИХАЙЛО ЗУБИК, представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення в області

«В цій ситуації, а ситуація така триває віками вже, коли наш заклятий «друг», сусід північний, робить все максимально можливе для того, щоб знищити в нас українське, наш дух, нашу традицію, нашу культуру. І тому я, перепрошую, підкажіть варіант, як можна захистити своє, не вводячи таких захисних заходів».

За невиконання вимог закону телерадіоорганізації спершу будуть попереджені, далі їм загрожуватиме штраф та ймовірність позбавлення ліцензії. До слова, в соцмережах все більшої популярності набуває флеш-моб зініційований народним депутатом Вікторією Сюмар. Суть його в тому, щоб підтримати Закон про квотування, оприлюднивши на своїй сторінці улюблену україномовну пісню. До флеш-мобу вже долучилися екс-гендиректор національного каналу Зураб Аласанія, екс-прем’єр-міністр Арсеній Яценюк та Президент Петро Порошенко.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top