Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни вирішили, на що витратити 5 млн.грн. з бюджету

Тернополяни вирішили, на що витратити 5 млн.грн. з бюджету

Тернополяни зробили свій вибір. Голосування за «Громадський бюджет» завершилося. Два тижні мали жителі міста, аби визначитися, який проект варто профінансувати з міського бюджету в наступному році. Загалом, в голосуванні взяло участь більше п’яти з половиною тисяч тернополян. Серед великих проектів, бюджет яких близько мільйона гривень, надали перевагу створенню «Молодіжного Центру», закладу для розвитку дітей з особливостями розвитку, «Центру науки» та соціального мультиспортивного залу.

МИХАЙЛО ОНИШКІВ, автор проекту «Соціальний мультиспортивний зал»

«Коротка суть проекту в тому, щоб зробити простір для занять різними видами не тільки загального спорту, але й такого нового спорту, як слек-лайни, батути. Такого одного приміщення, де можуть бути неформальні види ще поки немає. Тобто, це буде поєднання спортивного, туристичного, активного перебування в одному приміщенні».

А також з бюджету профінансують реалізацію одинадцяти малих проектів. Серед яких: облаштування вуличних тренажерів, будівництво дитячих майданчиків, ремонт приміщення місцевого осередку Молодіжного Націоналістичного Конгресу, мистецький фестиваль «Ї» та інші. Однак, ймовірно, малих проектів вдасться реалізувати більше.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Ці 4 великих проекти отримають більше 4 мільйонів гривень, мільйон гривень піде на малі проекти. Така сума розраховувалася з того, що було прийняте рішення виділити один відсоток від суми власних надходжень міського бюджету. В минулому році це було 5 мільйонів гривень, враховуючи бюджет, який ми готуємо на 2017-й рік вже зрозуміло, що ця сума буде значно більшою. Тому буде можливість або за рішенням номінаційного комітету долучати ще якісь додаткові проекти для реалізації, або при необхідності корегувати суму по цих проектах, які стали переможцями».

Оскільки незабаром розпочнеться робота над бюджетом на 2017, найближчим часом автори проектів та профільні управління міської ради мають порахувати у скільки обійдеться реалізація ініціатив та скласти детальні кошториси. Втілюватимуть їх вже впродовж наступного року.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, депутат міськради, голова номінаційного комітету «Громадського бюджету»

«Я як один з ініціаторів, хочу ініціювати створення робочої групи з числа активістів, з числа членів номінаційного комітету, щоб спільно напрацювали, відсікти ті всі моменти, які десь, можливо, мали місце цього року, щоб у 2018-му ми вже реалізували «Громадський бюджет» ще краще».

Хоч близько 5,5 тис. тернополян, які взяли участь в голосуванні, порівняно з іншими містами – не найгірший показник. Все ж, враховуючи кількість жителів Тернополя це, навіть, не 3% містян. Тому в наступні роки у міськраді очікують більшої активності мешканців обласного центру.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top