Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Тернополян закликають дивитися не лише під ноги, а й вгору
Тернополян закликають дивитися не лише під ноги, а й вгору

Тернополян закликають дивитися не лише під ноги, а й вгору

Не так сталося, як гадалося. Комунальники кажуть, чекали 10-12 сантиметрів снігу, а отримали всі 70. Хоч працювали півсотні одиниць техніки, через велику щільність снігу та постійні опади, прочистити за ніч вулиці міста було дуже важко, каже Олег Соколовський.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Сніг мокрий, він дуже спресований і, наприклад, малі тракторці, які ми вигнали, показали себе неефективно, тому що вони, навіть, не могли зрухати його. Ще коли мало техніки, вони щось робили, а вже коли сніг напав великий… Ми вже їх практично відпустили, тому що ніякого ефекту від них практично не було. Тому кількість транспорту різко зменшилася. Але зараз вже, коли великі машини прочистили, маленькі можуть за ними йти. Настільки щільний сніг, що водій, який працював… Я от з ночі прийшов, водій, який сидів в тракторці каже, я перший раз бачив, щоб мій трактор боксував і не міг їхати».

За добу в місті, переважно в дворах, від снігу повалило кілька десятків дерев, деякі впали на авто. Окрім того, на дахах будинків помітні чималі брили снігу та буруль, які невідомо коли можуть обвалитися.

ОЛЕГ, тернополянин

«Припинив прибирати, тому що висить брила над головою. Зараз, можливо приїде наряд, просто обгородить, бо чекаємо ЖЕК, щоб обгородили. Людей попереджаємо, щоб вони швидше проходили. Телефонував в міську раду, шоб вони зв’язалися з нашим ЖЕКом попередили і телефонували в поліцію, щоб обгородила».

Поліцейські, які приїхали на виклик,  частину тротуару обгородили стрічкою. Однак, чимало перехожих ні стрічка, ні небезпечний сніговий навіс не зупиняли. Замість того, щоб обійти, люди перелазили під стрічкою і йшли далі. Комунальники просять мешканців міста бути уважними.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Бурульки, там, де не можливо збити, огородять, тому що не всі бурульки ви зіб’єте. Чудес не буває, ясно, що така кількість різко бурульок, перепад температур і зараз йде -13,  в такий перепад температур зрозуміло, що ви різко це все не зробите. Прохання, до громадян, будь ласка, підіймайте голову, дивіться, тому що чудес не буває, комунальні служби стараються, але якщо людина сама себе не захистить… Тому, прохання: хто-де бачить якусь проблему – 15-80, 52-58-48».

В першу чергу планують розчистити зупинки громадського транспорту, заїзди до лікарень, навчальних закладів та вузькі тротуари, по яких техніка проїхати не може.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Ми будемо потихеньку сніг вивозити. Тернополяни повинні розуміти, що в нас є 6 точок, є рішення виконавчого комітету і є 6 точок, куди можна вивозити сніг. Наприклад, сьогодні буде працювати міськшляхрембуд, чистити зупинки на масиві Сонячний, то сніг буде вивозити біля лижної траси на Тарнавського, в кар’єр. Тобто, будемо потихеньку це все розкидати і снігу не буде, ми поступово сніг заберемо».

Тим часом,  активні тернополяни не сиділи склавши руки. Власні двори та прилеглі території намагалися розчищати самі. Нерозчищені ще залишаються вулиці приватного сектору. Однак, знову повністю задіяти техніку планують вже вночі.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, начальник відділу благоустрою та екології міського управління ЖКГ

«Ми максимально зараз на нашу думку, найпрофесійніші організації задіюємо, вони будуть працювати вдень і максимально зачистять. А на ніч, знову 50 одиниць техніки, 360 прибиральників і вперед. Я думаю, що ще день-два і ми вийдемо на той рівень, що можна буде сказати, Тернопіль – файне місто».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top