Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські перевізники пояснили, чому минулого тижня виникли проблеми з транспортом

Тернопільські перевізники пояснили, чому минулого тижня виникли проблеми з транспортом

Початок минулого тижня тернополяни зустрічали зі сніговими заметами та проблемами із транспортом. Тоді трохи більше як за добу випала місячна норма снігу. Як наслідок – у понеділок поки одні мешканці міста намагалися втиснутися в переповнені маршрутки, інші добиралися на роботу чи навчання пішки. Чому місто у ці дні залишилося без достатньої кількості громадського транспорту –  обговорили на нараді у профільному управлінні міськради.

ІГОР МЕДИНСЬКИЙ, начальник міського управління транспорту, комунікацій та зв’язку:

«В понеділок ми бачимо, що, все ж таки, повільно здійснювався випуск через те, що, дійсно, завала снігова була шаленою. Але я хочу застерегти на майбутнє, що, все ж таки, тепер треба десь на підхваті постійно мати, на телефоні цих, будемо казати, підприємців, які мають трактори, які мають відвали на тракторах, які би могли значно інтенсивніше, швидше розкопати чи відсунути сніг, відгорнути, для того, щоби своєчасно забезпечити виїзд громадсько-пасажирського транспорту, тобто, вашого, на маршрутну мережу».    

Самі ж перевізники запевняють: намагалися максимально забезпечили перевезення пасажирів. Втім, навіть вибратися із території підприємств було нелегко.

АНДРІЙ НАМАКА, директор товариства «Менс-Авто»:

«Після наради, яка відбулася в неділю, ми зв’язалися з трактористом, який нас обслуговує, і домовились з ним про те, що з 5 години він нас буде чистити. В 6 годині передзвонив тракторист, сказав, що він дуже вибачається, але його керівництву поступила команда дати трактор на вулиці міста. Відповідно, з 6 ранку водії отримали лопати і почали розгрібати ці сніги, і перший автобус вийшов на лінію десь в районі пів 9 ранку. До 10 вже вийшло майже 70 % парку в понеділок на лінію».   

АНДРІЙ КРУШЕЛЬНИЦЬКИЙ, заступник голови правління «АТП 16127»:

«Так само, водій трактора десь в районі жив, так і не виїхав. Трактор, що в нас зберігається на території. Верталися багато. Виїжджали і верталися, ламалися із-за дороги».

АНАТОЛІЙ ТАНЧУК, директор товариства «Еталон»:

«Нам до дороги основної було десь в районі 300 метрів. Трактор як в неділю поїхав, приїхав в понеділок зранку. Почав розчищати. Тобто, десь на обід ми вже випхали десь в районі 60 % транспорту. В вівторок поїхали – 80 %, середа – 100 %».

ІГОР МЕДИНСЬКИЙ, начальник міського управління транспорту, комунікацій та зв’язку:

«- Зараз є в нас «Мега-Сервіс», так? Чомусь «Мега-Сервіс» теж – і снігопад був, і все було, але вона забезпечила повністю, 100 %, виїзд на маршрутну мережу. В чому справа?

– Бо його відгорнув тролейбусний парк.

– Тролейбусний парк міг себе сам відгорнути.

– Бо має свій трактор, тільки всього і пояснення.

– Значить, вам треба думати теж, щоб…

– Що, трактор купляти?»

Підводила, розповідають перевізники, і техніка.

МИРОСЛАВ СНОВИДА, директор комунального підприємства «Міськавтотранс»:

«Виходили автобуси з ладу по вині ресор. В понеділок – 8 ресор, в вівторок – 9 ресор. Це корінні листи потріскали, змушені були заміняти. Проблем таких серйозних, щоб з території підприємства виїхати, практично – ну, були, але це частково, це мізер. Люди дійсно попрацювали, і не зважаючи, що він, водій, накидався снігу, він сідав за руль і їхав по місту Тернополю».  

Ще одна проблема, кажуть перевізники – те, що чимало водіїв, які проживають у довколишніх селах, не змогли добратися на роботу.

АНДРІЙ НАМАКА, директор товариства «Менс-Авто»:

«Були такі моменти, що певні водії змогли добратися аж на четвертий день, зі Збаразького району, з віддалених сіл їх розкопали на четвертий день. Тому люди працювали деколи і по 2 дні, і не в повній мірі виїжджав парк в зв’язку з гострою нехваткою водіїв. Техніка була справна, ремонтувалася, але, на превеликий жаль, стихія теж внесла свої корективи».

Щодо електротранспорту, то, незважаючи на природні явища, комунальне підприємство «Тернопільелектротранс» випускало на лінію близько 45 тролейбусів.

АНДРІЙ МАЛКО, начальник фінансово-економічного відділу КП «Тернопільелектротранс»:

«Тобто, там, де можна було їздити, тролейбуси їздили. В основному, Східний масив – Дружба були постійно з’єднані». 

Також перевізники попросили вибачення у тернополян за те, що не були достатньо готові до таких погодних умов та запевнили, що в подальшому врахують свої помилки.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top