Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / Тернопіль продовжують очищати від наслідків снігопаду

Тернопіль продовжують очищати від наслідків снігопаду

Тернопіль продовжують прибирати від наслідків стихії. Відповідно до графіків, триває робота і після того, як стемніє. Очищали вулиці міста від снігу і в ніч на п’ятницю.

ОЛЕГ ВІТИК, начальник відділу технагляду міськради:

«Сьогодні ми працюємо круглодобово. Відповідальний черговий я – Вітик Олег Ярославович. Вдень проводилися роботи по очищенню тротуарів, відчищали вулицю Бандери, Театральний майдан, сквер Шевченка. Працюємо на таких вулицях як Коперніка, Січових Стрільців, Шептицького, Живова, Тарнавського, Київська, 15 Квітня і Злуки. Також на мікрорайоні «Дружба» проводяться роботи по очищенні зупинок громадського транспорту, розширення проїзних частин».  

Олег Вітик запевняє: комунальні служби роблять усе можливе, аби забезпечити нормальне функціонування міста. А ситуація, яка склалася цими днями, безперечно, стане уроком.

ОЛЕГ ВІТИК, начальник відділу технагляду міськради:

«Аномальні явища, які ми спостерігаємо цього року, бувають дуже рідко. Я працюю 31 рік в комунальній службі міста Тернополя. На моїй пам’яті, це, наприклад, друга зима така важка. Хочу сказати, що, звичайно, що ми чекали, готувалися до таких подій. Є певні недоліки в роботі нашого генерального підрядника, який, в принципі, не виконав своїх зобов’язань. Через сутку підняли на ноги всіх, кого потрібно, всі наші підрядні організації».   

Продовжили прибирати Тернопіль і у п’ятницю.  У плані, розробленому міським управлінням житлово-комунального господарства та оприлюдненому на сайті міської ради, – вивезення снігу із Театрального майдану, бульвару Тараса Шевченка, Майдану Волі, вулиці Сагайдачного, а також – низки зупинок громадського транспорту, очищення підходів до решіток зливної каналізації, очищення проїзних частин автогрейдером, прибирання тротуарів, посипання вулиць.

Боролися також із бурульками та сніговими напливами, яких, зокрема, чимало у центральній частині міста, де велика кількість шатрових покрівель.

ІГОР КРАВЕЦЬ, директор товариства «КомЕнерго-Тернопіль 2»:

«Ще працює в нас дві бригади по цьому сектору, які із вікон, із технічних поверхів збивають бурульки. І, крім того, працюють у нас альпіністи. Ми сьогодні плануємо ще на Йосипа Сліпого, 1 і по вулиці Листопадовій максимально усунути бурульки. На Замковій, 3 вчора ми збили, на Замковій, 1 збили. Плануємо ще сьогодні на Валовій, частково, хоча би».  

Зі слів Ігоря Кравця, при виконанні такої роботи доводиться стикатися і з деякими труднощами.

ІГОР КРАВЕЦЬ, директор товариства «КомЕнерго-Тернопіль 2»:

«Люди паркують автомобілі на прибудинковій території, що не дозволяє і ефективно здійснити прибирання автотранспортом. І також, коли ми збиваємо бурульки, теж є моменти, що можна пошкодити автомобілі, і тут виникають дуже серйозні проблеми. То ми просимо всіх мешканців, щоб з розумінням до цих речей поставилися».

До слова, міський голова Тернополя підписав розпорядження, яким відсторонив свого заступника Владислава Стемковського від посадових обов’язків щодо здійснення координації роботи управління житлово-комунального господарства. Натомість, роботу ЖКГ у зимовий період Сергій Надал контролюватиме особисто.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Потрібно визнавати, що сьогодні у Тернополі нікого не задовольняє той стан роботи комунальних служб по ліквідації наслідків стихії, екстремального снігопаду. Звичайно, в першу чергу, тут вина підрядної організації, яка не справилася зі своєю роботою. При цьому всьому я не знімаю вини ні з комунальних служб, ні з себе особисто. Тому сьогодні варто робити висновки, приймати рішення: організаційні, кадрові».  

Крім того, Сергій Надал зазначив: через систему «Prozorro»  вже оголошено новий тендер на зимове утримання та прибирання міста.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ми врахували помилки, які мали в попередніх тендерах. Тепер не єдиний участок тендеру буде, а все місто розділене на три окремих об’єкти. Сподіваюсь, що до 6 грудня ми отримаємо чимало цікавих пропозицій і зможемо вибрати справді надійного підрядника, який забезпечить якісне прибирання міста в зимовий період часу».    

Мета таких рішень, стверджує Сергій Надал – забезпечити повноцінне функціонування міста у будь-який період. Наразі основні дороги і пішохідні ділянки у Тернополі розчищені, та попереду, визнає міський голова, ще чимало роботи. Це стосується другорядних доріг, дворів та прибудинкових територій. Заодно Сергій Надал нагадує, що на неякісне прибирання мешканці можуть поскаржитися у міську раду. І там, де ці скарги знайдуть підтвердження, тернополяни не платитимуть обслуговуючими підприємствами за прибирання території.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top