Ви знаходитесь: Головна / Новини / Україні потрібна допомога країн НАТО і вона її має

Україні потрібна допомога країн НАТО і вона її має

На Саміті НАТО у Варшаві не йшлося про гарантії вступу України в блок, і правильно каже тернополянин, голова Громадської Ліги «Україна-НАТО» Сергій Джердж, оскільки – це не те, що ми хочемо почути. Адже зараз Україні потрібна в першу чергу підтримка країн блоку і щогодинна практична допомога.

СЕРГІЙ ДЖЕРДЖ, голова Громадської Ліги «Україна-НАТО»

«Все, на що ми могли розраховувати, воно все відбулося. Ми отримали ідентифікацію ворога. Справа в тому, що в НАТО прийняття всіх рішень відбувається консенсусом. Тому, навіть, як назвати противника, яким словом – це питання діалогу. Росія – це агресор, НАТО чітко закликало Росію припинити фінансово-політичну, військову підтримку сепаратистів-терористів. НАТО сформулювало те, що буде дорожня карта по де-окупації Криму».

Також в Україні створять центр вивчення та протидії гібридній війні.

СЕРГІЙ ДЖЕРДЖ, голова Громадської Ліги «Україна-НАТО»

«Це перший такий центр, науково-дослідний, який НАТО відкриває за межами НАТО. Тому, що є центр в Естонії, в Литві, в Ризі, у Вільнюсі свої, звичайно, в Європі теж. Тому, що хто краще за нас знає про цю гібридну війну, інформаційну війну, як складову цього. Є практичне наповнення. В Україну прийшло 50 військових швидких. Нам надавали снайперські гвинтівки і заготовки металічні для стволів саме американської фірми».

Що ж до очікувань від України, під час засідання комісії «Україна-НАТО», була серйозна дискусія на рівні керівників держав та урядів. Йшлося про необхідність реформ судової системи, правової, а також сектору безпеки. Що ж до діяльності представників ОБСЄ на Сході країни, Сергій Джердж каже, є питання до їхньої ефективності та підбору кадрів, адже там є люди, які відверто працюють на Росію.

СЕРГІЙ ДЖЕРДЖ, голова Громадської Ліги «Україна-НАТО»

«Я, як громадянин України, скажу, що маю інформацію, що є претензії до роботи цієї організації. Мені розказали конкретний випадок: в бінокль один із членів місії ідентифікував російський танк Т-72, але так, як вони були в парі з узбецьким товаришем (обоє мусять підтвердити це), узбецький колега в бінокль теж дивився, він каже – це трактор. І нема консенсусу, нема фіксації. Відбуваються, навіть, анекдотичні випадки».

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top