Ви знаходитесь: Головна / Новини / У ЦНАПі ажіотаж через голосування за проекти «Громадського бюджету»

У ЦНАПі ажіотаж через голосування за проекти «Громадського бюджету»

Протягом двох тижнів тернополяни голосували за проекти, які, на їхню думку, варто реалізувати за бюджетні кошти. Проголосувати можна було кількома способами: на сайті міськради, пройшовши реєстрацію за допомогою Bank ID або у Центрі надання адміністративних послуг.

Голосування за ініціативи, які торкаються різних сфер життя міста, запропоновані у рамках проекту «Громадський бюджет» – стартувало 8-го листопада. Та чи не найбільший потік охочих підтримати ту чи іншу ідею, у Центрі надання адміністративних послуг спостерігають в останній день голосування.

ЛЕСЯ БОБРІВЕЦЬ, начальник Центру надання адміністративних послуг у м. Тернопіль

«Враховуючи складні погодні умови було ще добавлено один день голосування в суботу, який, в принципі, не передбачався. Ну, фактично, п’ятниця, субота і сьогодні, останній день, що надзвичайно висока активність людей у нас тут».

На годиннику майже 13-та, а у ЦНАПі ще від ранку чимала черга.

ЛЕСЯ БОБРІВЕЦЬ, начальник Центру надання адміністративних послуг у м. Тернопіль

«Сьогодні ви бачите, яка черга, це люди, які ще не проголосували і вже, напевно, більше ста чоловік вже сьогодні проголосували. Взагалі, за весь період, це ми вже впродовж двох тижнів приймаємо голоси громадян, то вже понад тисяча людей проголосували».

 НАЗАР ЗЕЛІНКА, депутат міськради, голова номінаційного комітету «Громадського бюджету»

«Зараз, як бачимо, вже і обід близько, то вже люди підходять, ажіотаж сьогодні є. Сьогодні останній день голосування, багато хто десь відтягував до останнього дня, дехто не встиг, деякі команди, скажемо так, підтримки проектів провели за вихідні активну агітацію, щоби люди проголосували».

Агітують і на місці голосування – у Центрі надання адміністративних послуг.

ГАЛИНА, тернополянка

«Представники від нашого Молодіжного центру праці приходять сюди і чергують по дві години, по півтора. Приходять і роздають молоді».

ВІРА, тернополянка

«Ми агітуємо за проект «Чужих дітей не буває» – це центр реабілітації для дітей хворих аутизмом. Ми зараз знаходимося на Лучаківського в приміщенні церкви, маленьке дуже приміщення. – Тільки таким чином агітували? – Ні. Особисто, через Інтернет, через соціальні мережі».

Загалом агітують і закликають голосувати за запропоновану ініціативу по-різному.  Є також випадки, коли люди, так би мовити, самі гуртуються і йдуть або їх везуть, голосувати.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, депутат міськради, голова номінаційного комітету «Громадського бюджету»

«Приїхали люди, які голосували за один проект. Багато людей, важко сказати точну цифру. Але приїхало багато людей голосувати, одномоментно. Відповідно створилися черги. Кожна людина проголосувала тут в ЦНАПі, кожну людину ідентифікували, що це дійсно ця людина. Дальше номінаційний комітет буде розглядати цю ситуацію. Зараз ще не можна сказати точно чи буде, чи не буде враховано».

Назар Зелінка пояснює, номінаційний комітет «Громадського бюджету» поставив собі за мету допустити максимум проектів до голосування, аби тернопляни самі могли визначити вартісність та важливість кожної ініціативи.

РУСЛАН та ВІКТОРІЯ, тернополяни

«З «Тернопіль фест». Це найкращий проект. Я інших варіантів не бачив. – А агітували вас організатори фестивалю? – Ні, це власна думка. – А ви? – Я також».

САША, тернополянин

«За спорт, спорт. – А як проект називається? – За спортзал там, я не знаю точно. 610-й проект – голосуйте всі. Сам займаюся. В мене тренер сам з організаторів цього і він попросив мене, щоб я агітував друзів. – І багато вас прийшло голосувати за цей проект? – Так. Оце вже… Оцей весь зал останнє, що лишилося».

п. НАДІЯ та п. ОЛЬГА, тернополянки

«- За який проект прийшли голосувати? – 536. – А що це за проект? – Туризм».

п. ГАЛИНА, тернополянка

«Ми за «Хатіко» голосуємо. Ми за захист тварин. Ми всією сім’єю прийшли: моя мама, я , невістка. Ми допомагаємо бездомним тваринам і хочемо, щоб їм і місто допомагало. – А звідки дізналися про проект? – Мені сини мої сказали».

 ІННА, тернополянка

«Ми допомагаємо тваринам багатьом. Прийшли проголосувати за цей проект. Тому, що в нас в Тернополі надзвичайно багато бродячих тварин». 

Немало людей чи то боялись говорити на камеру, чи то соромились свого вибору, але тільки-но ми підходили,  вони відвертались:

Не обходилось у ЦНАПі і без нервів та нарікань на саму процедуру голосування.

ОЛЕГ ФЕДОРІВ, тернополянин

«А чому бланк не прийняли? Ви з заповненим вже прийшли? – З заповненим вже прийшов. – А чого не прийняли? – Тому, що має бути птічка. Що це таке? Що тут незаконно, скажіть, будь ласка. Все заповнено з паспортом, я прийшов. Кому та птічка потрібна? У вас нема відповіді на це?  – А ви за який проект голосуєте? – 503-й. Я з «Ватри». Я зам. генерального директора, хочу проголосувати за освітлення пішохідних переходів».

Назар Зелінка підкреслює, якщо виявлять факти порушень, то рішенням номінаціного комітету, деякі проекти можуть і дискваліфікувати.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, депутат міськради, голова номінаційного комітету «Громадського бюджету»

«Перше до середи, номінаційний комітет буде збирати всі скарги стосовно голосування. Дальше, десь в четвер, ми плануємо публічне засідання номінаційного комітету з розгляду цих скарг і визначення результатів. Тобто, фактично та цифра, яка буде сьогодні в 12-тій годині, тобто вона буде цифра по електронному голосуванні, плюс будемо старатися ввести в систему всі голоси, які віддані в ЦНАПі».

Коли номінаційний комітет підіб’є підсумки двотижневого голосування та визначить переможців, їх рекомендуватимуть на сесії міськради для реалізації за бюджетні кошти.

 

Автор: Мар’яна Феник

Мар’яна Феник

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top