Ви знаходитесь: Головна / Новини / Ще один міністр відвідав Тернопільщину

Ще один міністр відвідав Тернопільщину

Хлібом і сіллю зустріли віце-прем’єр-міністра Павла Розенка у Збаразькому замку. Майже 10 мільйонів гривень, які виділили з бюджету на його реставрацію не пропали. Білий камінний зал, аркові галереї, панську вітальню та дзеркальний зал можна з гордістю показувати туристам.

ЮРІЙ ВЕРБОВЕЦЬКИЙ, архітектор-реставратор

«Замок був настільки зруйнований і за радянських часів перебудований, що він не нагадував, що це є палац, не нагадував замкову споруду. За більш, як 10 років було багато зроблено досліджень, багато зроблено проектної документації. Лише в останні роки, минулий рік, позаминулий рік було виділено на реставрацію стільки коштів, що можна було дійсно зробити такий обсяг реставраційних робіт, що ми на сьогодні бачимо, це вражаюче».

Однак, приїхав міністр не лише, аби оцінити відновлену ошатність палацу, а й послухати, які соціальні проблеми є на Тернопільщині. Зокрема, питання субсидій та їх монетизації. За минулий опалювальний період область зекономила 42% від нарахованих субсидій.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА

«За минулий опалювальний період було нараховано субсидій 2 млрд. 637 млн. грн. На відповідну постанову люди Тернопільщини… Можливо, була частково завищена норма на природній газ, але разом з тим, населення області послухало нашу роз’яснювальну роботу, послухало аргументи і зекономили субсидій 1 млрд. 107 млн гривень».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«В нас є пропозиція і ми вже звернулися по цьому питання до Прем’єр-міністра, хоча б 10-20% із зекономленої суми повернути нам або у вигляді дотацій, або субвенцій. Показати і вмотивувати людей, от це ми зекономили, і, відповідно, від цього відсоток ми готові вкласти в ті ж самі енергоефективні заходи в тих самих населених пунктах Тернопільської області».

На що міністр відповів, монетизація субсидій буде, до того ж її проведуть вже в цьому році. За його словами, зараз в міністерстві спільно з міжнародними експертами працюють над технічними деталями впровадження монетизації.

ПАВЛО РОЗЕНКО, віце-прем’єр-міністр України

«Тобто, уже розписуємо технології, як це буде відбуватися, що для цього треба зробити громадянину, нам всім, щоб людина отримала цей залишок на себе. Тому, я думаю, що, я сподіваюся, що протягом максимум місяця ми оприлюднимо конкретний план, як буде здійснюватися ця монетизація».

Пізніше, вже під час спілкування із представниками ЗМІ зазначив, виплата зекономленої субсидії буде нараховуватися раз у рік за підсумками опалювального сезону.

ПАВЛО РОЗЕНКО, віце-прем’єр-міністр України

«Щомісячної виплати для 9,5 мільйонів родин – це технологічно і технічно забезпечити сьогодні неможливо. А економія по опалювальному сезону – це нормально. У нас є таке сподівання, що протягом місяця ми сформулюємо цю програму і ми можемо вже представити суспільству, як буде відбуватися монетизація залишків субсидій».

До слова, в бюджеті на наступний 2017-й рік на субсидії закладено на десяток мільярдів гривень більше, ніж в попередньому. Водночас, очікують, що в цьому опалювальному сезоні кількість сімей, що потребують отримання субсидій також зросте. Лише в Тернопільській області очікують, що додатково за субсидіями ще звернуться 50-60 тис людей.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top