Ви знаходитесь: Головна / Новини / Ще 10 територіальних громад включили до перспективного плану

Ще 10 територіальних громад включили до перспективного плану

На Тернопільщині внесли зміни до перспективного плану формування територій громад. Зі слів директора Офісу реформ Віктора Литвинчука, наша область залишається лідером у питанні реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. В минулому році тут створили найбільше громад в Україні – 26. Цьогоріч таких з’явилося ще 13.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ у Тернопільській області:

«На сесію обласної ради Тернопільською обласною адміністрацією було подано перспективний план, який складався із 11 громад. Разом з тим, 2 громади не були включені, оскільки облдержадміністрація, а саме вона відповідальна за підготовку перспективного плану формування території громад, вона вважала, що 2 громади не є спроможними і вони не були включені».   

В процесі розгляду питання, розповідає Віктор Литвинчук, депутати вирішили відхилити ще три громади, які не були включені в постанову Центральної виборчої комісії  в зв’язку з тим, що суб’єкти об’єднання знаходились в різних районах.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ у Тернопільській області:

«Це три громади – одні з найбільших, і я вважаю, що це – найбільш перспективні громади. На превеликий жаль, ЦВК не врахувала ні думку тих, які об’єднувалися людей, ні тернопільської влади. Тобто, це Товстенська громада, це Зборівська і Хоростківська».   

Разом з тим, депутати внесли в перспективний план ті громади, які облдержадміністрація не пропонувала, вважаючи їх неспроможними.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ у Тернопільській області:

«Депутати прийшли до висновку, що треба формувати перспективний план по факту. Тобто, усі громади, які увійшли в постанову ЦВК і в яких призначені вибори на 11 і 18 грудня, треба внести в перспективний план. Таким чином, на сьогодні схвалений перспективний план в кількості 10 об’єднаних територіальних громад».  

Відтак, громади, які увійшли до перспективного плану – Коцюбинська, Черниховецька, Залозецька, Гримайлівська, Вишнівецька, Великодедеркальська, Борщівська, Борсуківська, Більче-Золотецька та Трибухівська.  Після схвалення обласною радою, їх подали на розгляд Кабінету Міністрів.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top