Ви знаходитесь: Головна / Новини / 14 портретів князів Вишневецьких литовці подарували Тернопільщині

14 портретів князів Вишневецьких литовці подарували Тернопільщині

Під час візиту на Тернопільщину литовський посол приїхав не з «порожніми руками». Чотирнадцять копій портретів найвідоміших представників родини Князів Вишневецьких посол подарував Вишнівецькому палацу. Оригінали полотен сьогодні знаходяться у Литві, Білорусі та Україні. Посол пояснює, одним із об’єднуючих фактів у культурно-історичній спадщині наших країн є історія родин Князів Вишневецьких.

МАРЮС ЯНУКОНІС, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні

«Ми вважаємо, що це невеликий, але символічний і дуже важливий внесок в розширення експозиції цього музею. І ми дуже зацікавленні в тому, щоб цей музей розвивався, щоб більше-більше людей пізнали нашу спільну історію, яка має дуже глибоке європейське коріння і об’єднує не тільки Литву і Україну, а теж Польщу, Білорусь і інші країни».

В родовому гнізді князівської родини, в палаці Винівецьких, оригіналів немає. Подарована колекція копій охоплює XVI–XVIII століття.

ЛЮБОВ ШИЯН, науковий працівник Вишнівецького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля»

«Один з перших князів Вишневецьких, хоча і не перший, Дмитро Байда Вишневецький. Це відомий лицар нашої української історії і один із найкращих у цій галереї портретів князів Вишневецьких. Далі по хронології: його молодший брат – Костянтин Іванович Вишневецький, це староста Житомирський».

Представленні портрети і королів, і князів Вишневецьких.

ЛЮБОВ ШИЯН, науковий працівник Вишнівецького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля»

 «Це знаменитий політик 17-го століття Ярема Вишневецький. Це один з перших меценатів з роду Вишневецьких – Януш Вишневецький. Це коронний гетьман часів Хмельниччини – Дмитрій Єжи Вишневецький. Ну, і звичайно, це король Речі Посполитої – Михайло Корибут Вишневецький».

Завершує цю частину експозиції останній родовий дідич Вишнівця, він же останній представник роду, Михайло Сервацій Вишневецький. Є кілька портретів і представниць жіночої частинни роду Вишневецьких. Варто зазначити, литовцям вдалося здивувати працівників Вишнівецького палацу.

ЛЮБОВ ШИЯН, науковий працівник Вишнівецького відділу Національного заповідника «Замки Тернопілля»

 «Один портрет сьогодні представлений з музею Литви – це портрет польського короля Міхала Корибута Вишневецького. До речі, такого портрета ми раніше не знали. Тобто, якщо навіть ми знали по альбомах копії портретів. То сьогодні цей портрет ми вперше побачили, за що ми дуже дякуємо литовським друзям».  

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації

«Ми сьогодні напрацьовуємо не тільки гуманітарні відносини, які стосуються створення експозицій виставкових залів. Ми домовилися про реалізацію спільних проектів в напрямку популяризації історії Литви і Тернопільській області. Ми віримо в те, що в наступному році у Тернопільській області відбудуться «Дні Литовської Республіки». Одночасно ми працюємо в напрямку реалізації проектів міжрегіонального співробітництва».

Керівник області також поділився, під час зустрічі із послом обговорили і перспективи, а саме, відкриття Почесного консульства Литовської Республіки у Тернопільській області.

 

Автор: Мар’яна Феник

Мар’яна Феник

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top