Ви знаходитесь: Головна / Новини / Активісти закликають не затягувати вирішення питання виділення земельних ділянок

Активісти закликають не затягувати вирішення питання виділення земельних ділянок

Ще з вересня 2015-го бійці АТО разом із громадською організацією «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО Галичини» намагаються вибороти право учасників бойових дій на земельну ділянку. 84 га на вул. Львівській, якими користувався ТНЕУ, мали бути розподілені між тернопільськими бійцями.

АНДРІЙ КРИСОВАТИЙ, ректор ТНЕУ

 «Шановні колеги, звертаюся до вас, на основі звернення міського голови, на основі рішення майнового комітету Міністерства, про розгляд питання щодо припинення, щодо подальшого вирішення у встановленому законом порядку процесу припинення права користування земельною ділянкою площею 84 га, що знаходиться в господарському відданні ТНЕУ та передачі її у комунальну власність для суспільних потреб територіальних громад міста Тернополя, а саме учасникам АТО».

За це рішення трудовий колектив ТНЕУ одноголосно проголосував «ЗА». Таким чином, понад тисяча бійців АТО мали б отримати земельні ділянки. Однак, раптом, виявилося, що землі  мають сільськогосподарське призначення, не входять в межі міста Тернополя, а розпоряджатися ними має право облдержадміністрація за поданням Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області.  І, у відповідності до Земельного кодексу, індивідуальне житлове будівництво на них не передбачене.

РУЖЕНА ВОЛЯНСЬКА, голова правління ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО Галичини»

«Більшість з 1400 учасників АТО міста Тернопіль, а їх  вже більше, тому що список постійно збільшується, вже під садівництво отримали земельні ділянки. Отримали в різних кутках Тернопільської області, не міста, області. І, на сьогоднішній день, якщо під садівництво, то хлопці, які тут присутні, хлопці, які не присутні, не отримають взагалі ділянки в цьому «Львівському масиві». Тоді йде питання: куди ж дінемо решта людей? Котрі виходили на акції з нами, котрі підтримували, котрі очікують, котрі 2,5 роки стоять на черзі отримання під індивідуальне будівництво» .

ВОЛОДИМИР СВИСТУН, військовослужбовець, учасник бойових дій

«Земля під індивідуальне будівництво для кожного є дуже важливою. Оскільки, це вирішення власних житлово-побутових проблем. Знак поваги та пошани те, що хлопці не дарма там були, і не дарма їхні справи та діла залишилися без зауваги».

Вирішення питання наразі зайшло в «глухий кут», кажуть активісти.

РУЖЕНА ВОЛЯНСЬКА, голова правління ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО Галичини»

«На сьогоднішній день, ми получаємо таке, що «ні, тільки під садівництво». Ми розуміємо, що є рамки закону, ми розуміємо, що Держгеокадастр діє також в рамках законодавства. Коли більше року ми займалися вирішенням даної проблематики, чому про це не говорилося раніше? Замовчувалося, дивилися за нашими пересуваннями і те, що ми робимо, які маневри, і в останній момент «ні, тільки садівництво». Значить, друзі, тому ми закликаємо, об’єднатися в одній комісії».

У понеділок активісти направили лист-звернення до голови облдержадміністрації та міського голови з вимогою вирішення даної проблеми. А саме, до 25 грудня зібрати комісію із представників сторін,  в тому числі Держгеокадастру, а також громадських активістів та журналістів.

МИХАЙЛО СОБЧАК, військовослужбовець, учасник бойових дій

«Під гарантії розробки масиву. Хто, за які кошти, яким чином це буде відбуватися».

Крім того, хочуть створити інтерактивну карту з вільним доступом, де буде внесено всіх власників-учасників АТО, розміщення та площу земельної ділянки. У разі затягування або невиконання  вимог,  обіцяють вирішувати проблему шляхом проведення безстрокових  мирних акцій протесту.

РУЖЕНА ВОЛЯНСЬКА, голова правління ГО «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО Галичини»

«Суспільна напруга навколо цього питання, виділення земельних ділянок, надзвичайно висока. І тому, якщо не прислухаються, не дослухаються, абсолютно розумієте, що буде адекватна реакція».

 

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top