Ви знаходитесь: Головна / Новини / Бюджет області в наступному році буде більшим на 400 мільйонів гривень

Бюджет області в наступному році буде більшим на 400 мільйонів гривень

В жовтні 2015-го жителі Тернопільщини обрали своїх представників в обласній раді. І ось рік по тому, вони звітують. Зізнаються, не все було ідеально, але консенсус знаходити вдавалося, та й загалом,  не байдикували.

ЛЮБОМИР КРУПА, заступник голови Тернопільської обласної ради

«Попередні каденції засідали до 2-ї, до 4-ї години максимум. В нас раніше 18 години сесія не закривається. Рекорд в нас 21 година, коли ми працювали».

За чотири сесії прийняли більше півтисячі рішень та отримали близько тисячі трьохсот звернень громадян. А вже незабаром, депутати затвердять новий бюджет області, який, до слова, буде на 400 мільйонів більший, ніж попередній.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«В минулому році він складав 950 з лишнім мільйонів, цього року він буде складати 1 мільярд 350 мільйонів, але це, звичайно, з урахуванням, що мінімальна заробітна плата буде 3 200 грн».

Питання бюджету 2017-го року розглядатимуть вже на наступній сесії. Зараз же, підводять риску під зробленим за поточний рік. Пишаються успіхами у сфері надрокористування. Адже, в грудні сформували реєстр спецдозволів на користування надрами, якого не було раніше.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«Тобто, ми сьогодні чітко маємо базу, ми бачимо, які легалізовані. Якщо є інформація по тому чи іншому родовищу, яке працює, можна подивитися в базу, якщо воно не внесено в базу, значить, ми можемо казати про те, що воно є нелегальне і приймати міри щодо його легалізації. Дуже багато приділялося уваги наданню дозволів, практично 15 дозволів було надано за період роботи обласної ради».

ВАСИЛЬ ДЕРЕВЛЯНИЙ, перший заступник голови Тернопільської облради

«Ми прийняли звернення до вищого керівництва держави про недопущення куплі-продажі землі. Ми єдина обласна рада, яка прийняла у своєму зверненні, що просимо відтермінувати продажу землі на 10 років. Не дивлячись на будь-яку партійну приналежність всі одноголосно підтримали і по тарифах, і багато інших питань».

Досягненням ради, кажуть, є і нещодавнє відновлення роботи тернопільського аеропорту та збереження землі під ним.

ВАСИЛЬ ДЕРЕВЛЯНИЙ, перший заступник голови Тернопільської облради

«Тернопільський аеропорт вже пройшов випробування полоси. Перший і другий борт у нас приземлялися, Богу дякувати, гарно. Все всім сподобалося і це є добре. Спільно з керівництвом аеропорту працюємо над декількома проектами, щоб в наступному, 2017-му році привести цей аеропорт в дуже гарний вигляд, і аеровокзал, і руліжку, і забор, і все-все повністю».

Бюджет 2016-го року мав багато приємних сюрпризів в питаннях фінансування об’єднаних територіальних громад, а також і не приємних, коли фінансування ПТУ лягло на плечі області. В розмірі 100 млн гривень в рік. Восени, працівники ПТУ влаштували мітинг під стінами облдержадміністрації та облради, через невиплату зарплат та відпускних. Проблему вирішила державна дотація. Однак, висновки зроблені.

ЛЮБОМИР КРУПА, заступник голови Тернопільської обласної ради

«Ми зараз виходимо на переговори з бізнесом в тому, щоб вони брали активну участь у підготовці таких спеціалістів. Ми активно зараз розробляємо пропозиції до проекту Закону про професійну освіту. Оскільки розуміємо, що наші училища можуть частково заробляти самі. Що стосується фінансування в 2017-му році, буде субвенція на загальноосвітню складову в професійній освіті».

Розмір субвенції складе близько 40 мільйонів гривень. Однак, це вже перший крок, аби наступні сесії облради не починалися з пікетів.

 ОЛЕКСАНДР БАШТА, депутат обласної ради

«Не секрет, що всі сесії у нас починалися з пікетів. Всі абсолютно сесії, окрім останньої. Люди виходили і це в основному був сектор соціальний, це вчителі, лікувальні заклади. І от, щоб цього не було, хотілося, щоб робота корпусу депутатського обласної ради була на випередження. Не гасіння конфліктів, не уже бити по тому, а наперед. Вміти передбачати проблему, яка може виникнути і її погасити».

 

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top