Ви знаходитесь: Головна / Новини / Від снігу Тернопіль розчищатимуть за дорожньою картою

Від снігу Тернопіль розчищатимуть за дорожньою картою

Висновки після листопадового снігопаду в Тернополі зробили і взялися за їх практичне втілення. Аби не допустити повторення снігової блокади, в управлінні ЖКГ взялися за новий план прибирання міста взимку, зокрема, врахували досвід Америки та Канади.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Інструкція, як потрібно діяти всім мешканцям міста в зимовий період часу. Окремо передбачено, які функції і обов’язки комунальних служб, окремо, які функції і обов’язки підприємців, окремо, які функції і обов’язки приватних домоволодінь, звичайних тернополян, водіїв, поліції і інших спеціальних служб».

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, в.о. начальника міського управління ЖКГ, благоустрою та екології

«Якщо в нас закидало снігом стоянку чи місце паркування, то тут сказано, в першу чергу треба прибирати саме там, де є позначка «інвалід». Для них треба зробити максимальну можливість перебувати в територіальній громаді єдиним цілим. Ми чітко тут розписали, не можна скидати сніг на проїзну частину, не можна скидати сніг на тротуар. Сніг складається між тротуаром і проїзною частиною. Тобто, ми повинні формувати вал в цьому напрямку, це стосується і приватного сектору, і всіх, цей вал формується до кількості снігу».

Загалом, на 52 сторінках дорожньої карти детально розписано алгоритм дій в чотирьох напрямках: попередження, очищення, видалення та догляд, тобто ліквідація ожеледі та боротьба із слизькістю доріг та тротуарів. Чималу увагу приділили оповіщенню населення про початок роботи технологічного транспорту на маршрутах снігоприбирання.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, в.о. начальника міського управління ЖКГ, благоустрою та екології

«Зелений рівень оповіщення – це рівень, коли ми прибираємо вдень, за 3 години до початку виїзду транспорту ми оповіщуємо маршрути. Для чого це робиться? Для того, щоб людина мала 3 години можливості забрати машину, скоригувати свої дії, куди їй їхати і надати можливість комунальним службам максимально нормально проїхати цьому транспорту». 

Прибирання у вечірню пору передбачає жовтий рівень. Загалом, система розподілена за трьома рівнями: зелений, жовтий та червоний.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, в.о. начальника міського управління ЖКГ, благоустрою та екології

«А червоний рівень, це коли йде стільки снігу, що вже справитися техніка не може і нам тоді треба залучати вже значно більше сили. Червоний рівень – це за дві години до початку, ми вже бачимо, що йде потужний сніг, епіцентр, залучається вся техніка, тоді значно більше маршрутів, тоді ми просимо, взагалі, утриматися від поїздок, щоб місто була можливість прибрати оперативно».

Ознайомитися із змістом карти вже можна, вона знаходиться у вільному доступі на сайті міського управління ЖКГ.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top