Ви знаходитесь: Головна / Новини / В обласному онкодиспансері відкрили хіміотерапевтичне відділення

В обласному онкодиспансері відкрили хіміотерапевтичне відділення

Щороку кілька тисяч жителів Тернопільщини отримують хіміотерапію, як окремий метод, так і в складі комплексного лікування. Однак, спеціалізованого відділення в обласному онкодиспансері до цього часу не було.

ЛЕОНІД ШКРОБОТ, головний лікар обласного клінічного онкологічного диспансеру

«До сьогоднішнього дня хіміотерапевтичні маніпуляції проводилися в стаціонарних відділеннях лікарні, що накладало достатньо серйозний відбиток і навантаження непотрібне на хірургічний стаціонар».

Тому відкриття власного відділення було нагальною потребою вже не один рік. Однак, через брак коштів його створення відтягувалося. Завдяки добровільним внескам та коштам із обласного бюджету, вдалося провести всі необхідні роботи. А благодійні фонди з Німеччини та Франції допомогли функціональними ліжками з матрацами та іншим інвентарем. Загалом, відкриття відділення коштувало більше півмільйона гривень.   Розраховане воно на 25 ліжок.

ВОЛОДИМИР НЕДОШИТКО, заступник головного лікаря обласного онкодиспансеру

«Одна палата буде застосована в режимі хіміотерапії одного дня, тобто вона пропускну здатність буде мати вищу, ніж 25 ліжок у відділенні. Тому, що є хіміотерапії, які пацієнт отримав і може йти додому. Особливо, це актуально для жителів Тернополя, Тернопільського району. Звичайно, жителі з далеких сіл, районів, то вони будуть госпіталізовуватися на ліжка, тому що їм потрібно десь перебувати».

Для пацієнтів зі всієї області хіміотерапевтичне відділення має бути більшим, кажуть лікарі. Але і це вже чимале зрушення.

ВОЛОДИМИР НЕДОШИТКО, заступник головного лікаря обласного онкодиспансеру

«Принаймні це дасть змогу розвантажити ті ліжка, які резервні. Навіть, ми часом в кожних відділеннях розгортаємо резервні ліжка, тому що немає змоги госпіталізувати одномоментно таку велику кількість людей. На жаль, онкологія збільшується. І ми самі відмічаємо, кожного дня все більший і більший наплив пацієнтів».

СТЕПАН ЗАПОРОЖАН, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського

«1 млн. пацієнтів України страждають на рак. 23 тис. пацієнтів знаходяться на диспансерному обліку у цій лікарні. А 85% потребують хіміотерапії. Яку фантастичну справу зробила область, зробила медицина нашої області, щоб зробити, щоб відкрити цей сучасний заклад».

В свою чергу, очільники області пообіцяли і в наступному році продовжити роботу над покращенням умов у медичних закладах, а також,  планують забезпечити їх медичними препаратами.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Пріоритетом наступного року для нас і надалі залишається вирішення питання щодо безкоштовного забезпечення медикаментами хворих, людей, котрі потребують допомоги в Тернопільській області. Щонайменше 160 млн. грн. різними бюджетами всіх рівнів області буде передбачено кошти для придбання медикаментів».

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«Зробимо і по аптечних закладах для того, щоб якомога більше здешевити для наших пацієнтів. Зрозуміло, що сьогодні левова частка припадає на кишеню по медикаментах. Тому ми повинні зробити всі кроки, щоб здешевити цю допомогу в лікарських засобах».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top