Ви знаходитесь: Головна / Новини / Кримінальну справу проти представників «Хеліксу» порушили ще на початку року

Кримінальну справу проти представників «Хеліксу» порушили ще на початку року

Коли правоохоронці в січні 2016-го порушили проти представників «Хеліксу» кримінальне провадження за шахрайство в особливо великих розмірах, компанія продовжувала працювати. Назва була у всіх на слуху, на кожному стовпі, у соцмережах, друкованих виданнях, навіть, на електронні скриньки надходили пропозиції долучитися до компанії та швидко стати заможним та успішним. Поки тернополяни шукали-позичали гроші, лідери компанії помпезно відзначали в Дубаях день її народження. Хоч, тоді скарг на «Хелікс» ще не було, правоохоронці розпочали документування діяльності керівного складу підприємства.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області

«Поки піраміда працювала, в квітні в них почалися проблеми, кошти отримували практично всі, за рахунок втягнення людей обдурених в цю піраміду. А вже літом в нас почалися скарги від людей, про те, що їм не виплачують дивіденди і не повертають кошти. Таких скарг було спочатку декілька, під осінь їх вже було десяток. На сьогоднішній день, на час реалізації в нас було 17 потерпілих, на 3 мільйона збитків, гривень».

За останні два дні, каже Олександр Богомол, надійшло близько 20 заяв від громадян, які також були обмануті. Сума збитків зросла ще на 1,5 мільйона грн. Є потерпілі і з інших міст, зокрема, Одеси та Хмельницького. Аби затримати 3-х організаторів «Хеліксу», правоохоронці готувались близько місяця, чекали, коли усі будуть в межах України.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області

«Було проведено ряд обшуків в м. Київ, в м. Хмельницький, по місцях проживання злочинців, вилучено значні суми коштів, вилучено автомобілі, вилучено банківські картки. На всі рахунки по банківських картках, а їх приблизно 30, накладено арешт. Поки не можу озвучити суму, яка знаходиться на рахунках і фізичних осіб, і підприємства, тому що дані поки уточняються, але найближчим часом ми будемо мати чіткі дані і зможемо повідомити».

Спершу трьох ключових осіб компанії взяли під варту. Однак, запобіжний захід передбачає альтернативу: тримання під вартою протягом двох місяців або ж – застава. Один з них – Дмитро Нагута –цим скористався, застава в розмірі 5 мільйонів гривень була внесена. Двоє інших підозрюваних – ще під вартою, оскільки за них застав ще не вносили.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області

«На жаль, це все була мильна бульбашка. Проекти, які показували представники піраміди – це все фікція. Це підприємство, на яке схилялася піраміда, про яке розказували її засновники мало основного капіталу 451 фунт стерлінгів у Великобританії».

Щоправда, на сторінці «Хеліксу» в соцмережі роблять вигляд, що компанія і далі процвітає, та виплачує дивіденди в повних розмірах. Також там повідомляють, що найближчим часом Дмитро Нагута проведе вебінар і розкаже про перспективи розвитку компанії та подальші дії. А в середині грудня на Кіпрі лідери компанії проведуть виїзний семінар. Олександр Богомол каже, взяти участь у ньому Дмитро Нагута не зможе.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області

«Паспорта закордонні забрані, інформація на кордон надана. Згідно рішення суду, у випадку звільнення його під заставу, до нього повинен бути застосований електронний засіб контролю. Вчора працівники СБУ, разом із слідчим нацполіції, разом із підозрюваним виїхали в місто Київ по місцю проживання, зараз проводяться заходи, щоб застосувати електронний засіб контролю».

Що ж до повної картини збитків та втрачених коштів, наразі скласти її не можливо. Адже із кількістю заяв, сума, відповідно, зростатиме.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top