Ви знаходитесь: Головна / Новини / Кількість хворих на грип та ГРВІ зростає

Кількість хворих на грип та ГРВІ зростає

Рівень захворюваності на грип та ГРВІ  в області за минулий тиждень сягнув ще вищої позначки. До епідпорогу залишається 25%. Хворих на грип А, наразі в області троє, однак цей вірус грипу не пандемічний.

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Зараз розпочався 49-й тиждень, ми слідкуємо за ситуацією. Хочу наголосити, що епідпоріг вже буде дещо вищий. Але й захворюваність теж поступово в нас зростає. Так за тиждень, що минув, маємо ріст на 36,8%. Якщо в абсолютних кількостях, то за тиждень захворіло на 1000 осіб більше. Маємо 3751 хворого проти 2743».

За аналогічний період минулого року також спостерігається ріст, каже Світлана Маціпура, майже на половину. Більшість із загальної кількості хворих – діти шкільного віку.

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Якщо брати по адміністративних територіях, то за тиждень маємо перевищення епідемічного порогу в Борщівському районі – на 10,2%. Ще є дві адміністративні території, це Заліщицький і Лановецький райони, де в нас наближаються до епідемічного порогу. На всіх інших територіях спокійно. Місто Тернопіль так само, як і обласний показник – до 75%».

У зв’язку з цим, 8 шкіл області вирішили закрити на карантин. Переважно, це школи Борщівського району. Ймовірно, найближчим часом їхня кількість збільшиться. Загалом, по Україні, за даними МОЗ кількість захворювань на грип та ГРВІ перевищила епідпоріг у трьох областях – Дніпропетровській, Харківській та Луганський.

СВІТЛАНА МАЦІПУРА, лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України»

«Більше 70% – це грип АН3. Далі, 20% – це грип А(нетипований), так, як в нас в області. І лише 4% – це грип АН1N1, так званий пандемічний».

Що ж  до основного захисту від грипу. Щеплення зробити, каже Світлана Мацапура, ще не пізно. Однак цьогоріч проблема з вакциною. Зараз з її поставками знову затримка. Наразі в області щеплено менше півтори сотні осіб.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top