Ви знаходитесь: Головна / Новини / Лікарі забороняють зігріватися алкоголем
Лікарі забороняють зігріватися алкоголем

Лікарі забороняють зігріватися алкоголем

Як тільки температурні показники сповзають нижче нуля, вберегтися від переохолодження стає важче. На Тернопільщині, як і в обласному центрі зокрема, люди вже встигли постраждати від холоду.

ІРИНА КРУПА, прес-офіцер УДСНС в Тернопільській області

«З початку року на території Тернопільської області загинуло 13 чоловік, травмовано 32. Переважна більшість загиблих перебувала у стані сп’яніння. Не паліть на морозі. Паління звужує судини та робить кінцівки більш вразливими до дії холоду. Тепло одягайтеся. Взуття вибирайте зручне та не тісне».

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги

«Від 13-го числа, коли в нас раптово випав великий сніг і прийшли морози, до лікарні швидкої допомоги звернулися 6 пацієнтів. Із них 5 – із обмороженнями і 1 пацієнт із переохолодженням. Різні стадії обмороження були у пацієнтів, тобто, 1-2 коли є поверхневі, невеликі зміни до глибоких відморожень. У нас був пацієнт із 3-4 стадією обмороження».

Часто люди намагаються уникнути переохолодження за допомогою методів, які не рекомендовані лікарями.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги

«Не можна обтирати, як в нас інколи рекомендують, снігом руки натерти, тоді ніби-то стане тепліше. Насправді, це зовсім не так. Тому що під дією зовнішніх факторів, під дією того снігу ми можемо пошкодити, як поверхневі тканини організму, так і, наприклад, судини, які знаходяться в стані переохолодження».

Медики в таких ситуаціях рекомендують теплий чай або інші зігріваючі напої. Проте, акцентують увагу на тому, що це не має бути алкоголь. Адже в більшості випадків, з переохолодженням чи обмороженням потрапляють в лікарню якраз нетверезі люди.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги

«Як тільки людина заходить в тепле приміщення взяти, наприклад, якусь шерстяну тканину і або просто обкутати шерстяною тканиною, або потерти кінцівки – верхні-нижні кінцівки натерти тою м’якою, шерстяною тканиною. Не рекомендується втирання спиртових різних настоянок. Але в той же час, якщо вже є у нас таке більш серйозне переохолодження,  то тоді можна добавити якісь невеликі зігріваючі компреси, але щоб це не були компреси із чистого спирту і тому подібне».

У випадках, якщо ви помічаєте ознаки переохолодження чи обмороження краще звернутись до спеціалістів, а не займатись самолікуванням.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top