Ви знаходитесь: Головна / Новини / На БАМі з’явилася підстанція швидкої допомоги

На БАМі з’явилася підстанція швидкої допомоги

Відтепер на вул. Київська, 3а працює підстанція Тернопільської станції екстреної медичної допомоги. Три бригади медиків, які там працюватимуть, зможуть швидше дістатися до мешканців Сонячного масиву, а також ближніх сіл.

ГАННА ПЕЛИШОК, завідувач підстанції

«Звідси теж будуть бригади обслуговувати Байківці, Гаї Шевченківські, Гаї Ходорівські, Гаї Гречинські та інші можливі виклики. Щасливі ми були б люди, якби не отримували б ДТП, але на жаль, в нас їх є досить багато».

На новій підстанції працюватимуть загальнолікарські та одна кардіологічна бригади. Також там цілодобово працюватиме фельдшер.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

«Люди, які тут проживають, вони мають можливість не добиратися до лікувальних закладів в Центрі чи на БАМі, вони можуть сюди прийти, поміряти тиск, отримати медикаменти безкоштовно. Тому, що на 100% забезпечені невідкладною допомогою».

Для перепланування приміщення та ремонтних робіт з обласного бюджету та спецрахунку витратили близько 100 тис. грн. Ще одна така підстанція з’явиться на Дружбі. А до кінця року в Березовиці мають відкрити і пункт швидкої допомоги.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Ми бачимо перспективу наступного року. Буквально, вчора був Президент України і те, що ми відкриваємо великі підприємства на території області, де буде працювати більш, як 3000 людей, це є свідченням того, що ми будемо наповнювати бюджет. Будемо наповнювати бюджет – будемо вкладати в медицину, в освіту, охорону здоров’я, в інфраструктуру, дороги».

Наразі ж в області досі гостро стоїть питання нестачі карет швидкої допомоги. Кілька десятків автомобілів потребують капітального ремонту, а ще два десятки підлягають списанню.

МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в області

«Фактично, не вистачає десь порядка 50 машин. В нас працює зараз 124 машини по області. Ми надіємося на централізовані закупки, які пройдуть через МОЗ, і нам щось виділять».

До слова, в середньому, за зміну бригада має 10 виїздів на виклики. Однак, бувають випадки, кажуть медики, що і вдвічі більше.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top