Ви знаходитесь: Головна / Новини / Облрада прийняла бюджет на 2017-й рік

Облрада прийняла бюджет на 2017-й рік

Чи не вперше в цьому році депутати обласної ради майже вчасно розпочали засідання. Спершу вручили нагороди. Нагрудні знаки «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно) присвоїли Оресту Квачу та Андрію Юркевичу. Орден «За мужність» ІІІ ступеня вручили командиру відділення протитанкового дивізіону окремого штурмового батальйону «Айдар» та тернопільському журналісту – Віталію Дереху. Відзнаки та медалі вручили і волонтерам «За сприяння Збройним Силам України». Трохи пізніше, більшістю голосів проголосували за звернення громадської ініціативи села Максимівка щодо присвоєння звання Героя України (посмертно) Юрію Горайському. Однак, головним питанням сесії був бюджет області на 2017-й рік, він складає майже 5,5 млрд грн. і вдвічі більшим є обсяг місцевих бюджетів Тернопільщини.

СТЕПАН  СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА

«Обсяг місцевих бюджетів складе 10,5 млрд. грн. або на 3 млрд. грн. більше, як бюджет 2016-го року. З них: власні доходи, як бюджет 2016-го року. З них, власні доходи, які вже перевищили в цьому році 2 млрд. грн., фактичне виконання, будуть складати 2,4 млрд. грн. Базова дотація зростає на 92 млн. грн., освітня субвенція майже на 400 млн. грн., медична субвенція на 300 млн. грн.»

На 637 млн. грн. зросте субвенція на надання пільг та житлових субсидій. А також буде дві нових субвенції, більше 4 млн. грн. на придбання ангіографічного обладнання і майже 14 млн. грн. на лікування окремих захворювань. Загалом, каже Степан Скибиляк, доходи та видатки місцевих бюджетів на 2017-й рік зростуть на більш як 40 %. Адже, збільшилися відрахування з ПДФО з 15 до 18%, а також передано на місця акцизний, єдиний та податок на майно. Збільшився і обласний бюджет.

СТЕПАН  СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА

«Обласний бюджет буде складати на наступний рік майже 5,5 млрд. грн., плюс до показників 2016-го року 1,3 млрд. грн. або 31,3%».

На реалізацію обласних програм у бюджеті передбачили 32 мільйони гривень, переважно – це соціальні програми.

СТЕПАН  СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА

«Турбота» – 4,8 млн. грн., зовнішньо-економічне співробітництво 700 тис., «Молодь Тернопільщини» – 765, програма оздоровлення дітей – 5,5 млн. грн., програма підтримки осіб, які брали участь в АТО – більше 1 млн. грн., програма розвитку агропромислового комплексу 1,1 млн. грн. І розробляється програма, вона вже виносилася на попередній сесії, але відклали розгляд даної програми, де будуть з обласного бюджету на підтримку дітей-сиріт»

Врешті, 49 депутатів проголосували «ЗА» і область отримала новий бюджет. Окрім нього, депутати проголосували і ще за низку питань. Зокрема, вирішили, що наступний рік буде роком підприємництва. Також, без обговорення прийняли і програму розвитку підприємництва.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова обласної ради

«Прошу, ставимо даний проект рішення за основу і в цілому, без обговорення. От раз попробуємо… як ми всі любимо підприємців, а якшо не любимо, значить не проголосуємо. От зараз побачимо. Компромісний варіант, прошу підтримати. Хто не проголосує, не любить підприємців. За – 43, рішення прийнято».

Підтримали депутати і програму розвитку видавничої справи та видавничого простору, а також після довгих обговорень таки проголосували за програму розвитку кінематографії в області, на найближчі 4 роки.

ОЛЕГ СИРОТЮК, депутат обласної ради

«В тексті програми є питання проведення кінофестивалю в Тернопільській області, організація і проведення прем’єрних показів кращих вітчизняних і зарубіжних кінострічок та зустрічі з кіномитцями. Вважаю, що за передбачені 30 тис. грн. на рік, реалізувати цей план і цю мету не буде можливим. Я би пропонував по даній статті 1.10, в частині фінансування обласного бюджету передбачити в розмірі не 30 тис., а 100 тис. по роках виконання заходів програми».

ЛЮБОМИР КРУПА, заступник голови Тернопільської обласної ради

«Придбання комп’ютерного устаткування для монтажу відео і створення якісної анімації – 161 тис. Товариство, нам треба поки що бачити план розвитку, взагалі, цієї структури. А потім вже говорити, чи ми будемо документальне кіно знімати, яке зараз найбільш популярне. І те, що наша Тернопільська область позиціонує себе, як туристична, то навпаки, треба нам робити документальні фільми про досягнення свята замків, фестивалі, лемківська ватра, борівська вишивка, розвиток територіальних громад. А ми будемо говорити про анімацію, товариство».

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова обласної ради

«Я ще раз наголошую, це є програма. Якщо ми її збільшуємо, це не означає, що в бюджеті будуть кошти на це. Будуть – зробимо. Але для того, щоб ми дали і спитали з комунальної установи про її роботу, їй треба дати матеріал».

Також звернулися до Верховної Ради щодо підтримки мораторію на експорт лісоматеріалів у необробленому  вигляді та до Президента щодо відставки голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top