Ви знаходитесь: Головна / Новини / Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ стабілізується

Ситуація із захворюваністю на грип та ГРВІ стабілізується

Ситуацію із захворюваністю на грип та ГРВІ в області досі оцінюють, як –  нестійка. Однак, поступово вона стабілізується, кажуть в епідслужбі.

Перевищення епідпорогових показників наразі зафіксоване на 12 адміністративних територіях області. Загалом, епідпоріг на Тернопільщині перевищений на 60%. Однак, порівняно з позаминулим тижнем ситуація не критична.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Є такі території, в яких дуже незначна кількість перевищення епідпорогового значення, показника щодо епідпорогу. Тобто, там, можливо, на якихось там пару відсотків. Відповідно, це ми можемо вважати, як і статистична якась похибка. Ситуації, аж такої надзвичайної в нас немає. Буде поступово відмічатися поступове зниження захворюваності. Ми коли аналізуємо показники захворюваності за окремі дні одного тижня і другого, ми бачимо, що щоденно відмічається поступове зниження».

Що ж до грипу А, то зараз лабораторно підтверджено його наявність у 27 людей, однак, ймовірно, реальна кількість хворих більша. Точні дані, будуть вкінці грудня, каже Марія Павельєва. Кількість вакцинованих осіб також збільшилася – на даний час близько трьохсот осіб.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, зав. відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»

«Вакцина є на території міста Тернопіль, закуплена в лікувально-профілактичні заклади. Сподіваємося, що вона буде використана, будуть проведені щеплення, відповідно кількість трішки зросте».

За прогнозами МОЗ друга хвиля росту захворюваності припаде на січень-лютий. Відтак, зробити щеплення від грипу ще можна.

 

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top