Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополем ходив Миколай

Тернополем ходив Миколай

Не перший рік в Тернополі знову працювала «Фабрика Святого Миколая», що у церкві Святого Йосафата, на Лучаківського. Не покладаючи рук волонтери працювали там, аби напередодні свята доставити подарунки найбільш потребуючим діткам.

ТЕТЯНА ЛИЩИШИН, волонтер

«Діти найбільш незахищених категорій, діти під опікою, діти з малозабезпечених сімей, з багатодітних сімей, діти учасників АТО, діти переселенці. В подарунковий набір входить вафелька, солодкі цукерки шоколадні і декілька карамельок. Дуже багато цього року люди принесли нам солодощів. Важкий рік, з року в рік важче і важче, але все-таки люди відгукнулися і багато приносили солодощів, канцтоварів, іграшок, засобів гігієни. Цього в нас є достатньо».

Помічники Миколая, які працюють на фабриці – це члени молодіжних християнських спільнот, студенти університетів, учні старших класів та інші небайдужі тернополяни. Долучився до них і міський голова, йому доручили спакувати подарунок для шестирічної дівчинки.

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Є діти, які потребують. І молоді люди приходять сюди, щоб зробити суспільно корисну справу. Ну, і, звичайно, подяка всім тим людям, які були небайдужі, хто доклався своїми подарунками, хто передав іграшки, хто передав канцтовари, хто допомагає виготовляти печиво і пакувати. Всі вони роблять суспільно корисну справу для тих діток, які, можливо, не так потребують дорогого подарунку, як знаку уваги».

Загалом, на фабриці підготували гостинці для близько двох тисяч дітей. Однак, сюрпризи для малечі на цьому не закінчилися. Святкову виставу та солодкі подарунки отримали більше 4500 тисяч дітей з соціально-незахищених категорій та обдарованих дітей. Впродовж двох днів казкові дійства з ангелами, Миколаєм і, обов’язково, подарунками провели у ПК «Березіль», а також у театрі актора та ляльки.

«Я прийшла сьогодні на Миколай-виставу. Подивитися, як дітки співають і танцюють».

«-Хто сьогодні прийде на виставу? – Миколай!?»

«-Який ти хочеш подарунок? – Лялю? – А яку? – З туфельками»

«Щоб в Україні був мир. А також цукерки і подарунки»

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Бажаю вам всім, дітки здоров’я, слухатися батьків, дідусів, бабусь, гарно вчитися. А вам, шановні дорослі миру, злагоди, сімейного благополуччя і затишку».

Особливе свято влаштував і один із центрів фізичної реабілітації для дітей з особливими потребами. На кілька годин фундація Йосипа Сліпого перетворилася у мистецький центр. Фарби, глина, папір і інші матеріали були в повному розпорядженні маленьких тернополян. А ті раділи можливості творити, як заманеться. Для прикладу, Артур одразу взявся за фарби і найбільше полотно на столі. А процес захопив, навіть, батьків.

МАРІЯ, мама Артура

«Він дуже задоволений, що прийшов. Дякуємо, що таке свято організували для наших діток. Він на візочку і нам тяжко десь з ним піти самим. А так, ми дуже задоволені, а він, певно, вже буде тиждень всім розказувати і говорити, як йому сподобалося і шо».

КАТЕРИНА САВЧУК, представник центру фізичної реабілітації

«Вирішили зробити свято для діток з особливими потребами. Це ті дітки, які найбільше потребують свята, вони є зазвичай забуті, а ми хочемо зробити такі заходи на постійній основі».

Вже влітку організатори планують провести ще один такий мистецький захід, але вже більш масштабний і, ймовірно, під відкритим небом.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top