Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни можуть побачити Парафіяльний костел

Тернополяни можуть побачити Парафіяльний костел

Парафіяльний, Домініканський та Єзуїтський костели, Велика синагога, а також Воздвиженська церква –  всі вони легко помістилися у виставковій залі краєзнавчого музею. Щоправда, вони  у сто разів менші. Мініатюрні копії храмів, у вільний від роботи час, виготовив Володимир Кріса, з Великих Гаїв. Почалося все, каже, лише кілька років тому, з виготовлення з паперу поїздів та вагонів. Пізніше, взявся за більш масштабні макети.

ВОЛОДИМИР КРІСА, автор макетів

«Перший етап – це зібрання всіх необхідних відомостей про споруду. Тобто, я шукаю креслення, старовинні фотографії, якщо споруда втрачена. Якщо споруда нова, я тоді підходжу до неї і вимірюю спеціальним обладнанням, роблю архітектурні заміри, тоді в комп’ютері на спеціальній програмі створюю 3D-модель. Половина часу, можливо, левова частка на створення однієї моделі займає оце етап за комп’ютером. Тоді, фінальний етап – роздрукування деталей на якісному, лазерному принтері і тоді зборка».

Завдяки звичайному клею ПВА окремі деталі перетворюються в цілісну споруду. Загалом, процес не дороговартісний, лише затратний в часі.

ВОЛОДИМИР КРІСА, автор макетів

«Катедри або Парафіяльного костелу, такої складності, це, приблизно, місяць часу неперервної роботи. Тобто, з ранку до вечора. Орієнтовно, 8-ми годинний робочий день. За місяць часу реально зробити таку роботу. На практиці, це близько 4-5 місяців –  одна робота. Простіші роботи,  такі, як Надставна церква чи синагога, можна зробити і за місяць-два. Навіть, швидше».

Робити мініатюри пам’яток архітектури Володимир збирається  і далі. В найближчих планах – завершення церкви Різдва Хрестового. А в перспективі, Володимир планує не обмежуватися Тернополем і зробити мініатюри всіх архітектурних пам’яток західної України. А також сподівається, що хтось підтримає його ідею створення музею мініатюр.

ВОЛОДИМИР КРІСА, автор макетів

«Думаю, що людина чи організація, яка була б готова мені допомогти в цьому, мені могли б приміщення виділити і можна було б зробити, навіть, якийсь, певною мірою,  навіть, комерційний проект. Тобто, туристи з Польщі чи з інших країн, були б тільки «за» прийти в Тернопіль і тих декілька гривень, я так образно сказав, заплатити за вхід і подивитися на реально шикарний парк мініатюр, аналогу якому немає зараз».

Подивитися, як виглядав Парафіяльний костел, синагога та інші храми можна в  Тернопільському обласному краєзнавчому музеї, що на площі Героїв Євромайдану, 3, в рамках виставки творчих досягнень Великогаївської сільської об’єднаної територіальної громади «Минуле. Сьогодення. Майбутнє».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top